Sayfa 2/199 İlkİlk 12341252102 ... SonSon
Arama sonucu : 1585 madde; 9 - 16 arası.

Konu: MEGAP - Mega Polietilen Köpük Sanayi A.Ş.

Esas

Borsamız Yönetim Kurulu'nun 27.04.2012 tarihli kararı uyarınca, Mega Polietilen Köpük Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin (Şirket) sermayesinin, mevcut ortakların rüçhan haklarının tamamen kısıtlanarak, 9.221.450,25 TL'den 13.221.450,25 TL'ye çıkartılması ile ihraç edilecek 4.000.000 TL nominal değerli paylar 1 TL nominal değere tekabül eden beher pay için 2,00 TL sabit fiyatla talep toplama ve satış yöntemiyle Eti Yatırım A.Ş. aracılığı ile 11, 14, 15 Mayıs 2012 tarihlerinde üç iş günü süre ile "MEGAP.BY" koduyla Borsamız Birincil Piyasa'da satışa sunulacaktır.

Birincil piyasa satış süresinin sona ermesi veya satışın tamamlanmasını takiben, satışı gerçekleşen payların GİP Listesi'ne kabulü yapılarak Borsamız Gelişen İşletmeler Piyasası'nda işlem sırası açılacaktır.

Borsa birincil piyasada halka arzı yapılacak söz konusu payların 2011 yılı karından temettü alma hakkı bulunmamakta olup ilk kez 2012 yılı karından temettü alabileceklerdir.

Şirket'in işlem sırasına gönderilecek emirlerde maksimum lot miktarı 5.000 adet olarak uygulanacaktır.

Şirket'in paylarının Borsa Birincil Piyasa'da halka arzına ilişkin izahname, Borsamızın www.imkb.gov.tr ve Kamuyu Aydınlatma Platformu'nun www.kap.gov.tr internet adreslerinde yayımlanmaktadır.

Duhul
    Sep 2011
    İkamet
    Kars / Kağızman
    Gönderi
    1,958

Esas

hayırlı olsun bakalım...
    umarım yatırımcıları kazanırlar...

Esas

Hissenin halka arzının tamamlandığına dair özel durum açıklaması
    http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/B...aspx?id=202905

Duhul
    Dec 2009
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    107

Esas

bu iyi bi gelişme mi sizce

Esas

Selamlar,ben cafer akın beni eskiler tanır daha önce 5 tl den konfrut ve 2,5 tl den berkosan analizlerim olmuştu ama önce tanımayanlar için şunu belirteyim analizlerim günlük deil 6 aylık hisseler yazarım yeni hissem önümüzdeki hafta açılacak olan ***MEGA POLİETİLEN KÖPÜK SANAYİ*** önce polietilen köpük nedir ne işe yarar; polietilen köpük yalıtımın yani izolasyonun ana hammaddesidir merak edenler google a yazsın araştırsınlar polietilen köpük diye ben araştırdım karşıma arama sonuçlarında çıkan 3 adet firma 1 izocam 2 mega polietilen 3 berkosan çıkacaktır yani borsamıza izocam ve berkosana kardeş olarak düşük sermayeli yeni bir firma geliyor MEGA POLİETİLEN KÖPÜK SANAYİİ...Firma tıpkı berkosan gibi gelişen işletmeler piyasasından ve tıpkı berkosan gibi 2 tl den halka arz ediliyor ; ki 2 tlden arz edilen ve şu an 15 tl den işlem gören berkosan neden 8 e katladı yada avrupa krizinde bile 45 tl değerini koruyan izocam neden hiç prim kaybetmedi bu sorunun cevabı şudur: Yalıtım ülkemizde şu an altın sektördür ve yakın tarihte yasa ile zorunlu hale getirilmiştir işte bunun sebebi budur bunu gören spekler zaten piyasadaki lot sayısı düşük olan berkosanı rekora taşımıştır ;ve ülkemizde sektöre olan talep tüm hızıyla devam etmektedir...
    Gelelim megap a hisse çok uygun fiyattan ve sadece 4 milyon lotla halka arz ediliyor yani 4 adet 403 yolcu otobüsü parası bu tutar en züğürt spekte çerez parasıdır ben kağıtta çok büyük potansiyel görüyorum.Yatırım yapma tercihi tamamen yatırımcıya aittir ben bu kağıtta çok büyük ışık görüyorum çok değil 3 ay sonra bu kağıdın fiyatını tanıyamayabilirsiniz 2. bir berkosan olmaması için hiçbir neden yok alacak olanlara hisse yüzde 20-30 yaptıktan sonra alım önermem satacak arkadaşlara da aynı şekilde hisse yüzde 20-30 yaptı diye aynı şekilde satış önermiyorum çünkü bu kağıdın şu yalıtımın yasa ile zorunlu hale getirilmiş yıldız sektör zamanında düşmesi için hiçbir neden yoktur talep önümüzdeki yıllarda bile artarak devam edecektir..bol kazançlar dilerim

Esas

Alıntı Originally Posted by tranatula Yazıyı Oku
    selamlar,ben cafer akın beni eskiler tanır daha önce 5 tl den konfrut ve 2,5 tl den berkosan analizlerim olmuştu ama önce tanımayanlar için şunu belirteyim analizlerim günlük deil 6 aylık hisseler yazarım yeni hissem önümüzdeki hafta açılacak olan ***mega polietilen köpük sanayi*** önce polietilen köpük nedir ne işe yarar; polietilen köpük yalıtımın yani izolasyonun ana hammaddesidir merak edenler google a yazsın araştırsınlar polietilen köpük diye ben araştırdım karşıma arama sonuçlarında çıkan 3 adet firma 1 izocam 2 mega polietilen 3 berkosan çıkacaktır yani borsamıza izocam ve berkosana kardeş olarak düşük sermayeli yeni bir firma geliyor mega polietilen köpük sanayii...firma tıpkı berkosan gibi gelişen işletmeler piyasasından ve tıpkı berkosan gibi 2 tl den halka arz ediliyor ; ki 2 tlden arz edilen ve şu an 15 tl den işlem gören berkosan neden 8 e katladı yada avrupa krizinde bile 45 tl değerini koruyan izocam neden hiç prim kaybetmedi bu sorunun cevabı şudur: Yalıtım ülkemizde şu an altın sektördür ve yakın tarihte yasa ile zorunlu hale getirilmiştir işte bunun sebebi budur bunu gören spekler zaten piyasadaki lot sayısı düşük olan berkosanı rekora taşımıştır ;ve ülkemizde sektöre olan talep tüm hızıyla devam etmektedir...
    Gelelim megap a hisse çok uygun fiyattan ve sadece 4 milyon lotla halka arz ediliyor yani 4 adet 403 yolcu otobüsü parası bu tutar en züğürt spekte çerez parasıdır ben kağıtta çok büyük potansiyel görüyorum.yatırım yapma tercihi tamamen yatırımcıya aittir ben bu kağıtta çok büyük ışık görüyorum çok değil 3 ay sonra bu kağıdın fiyatını tanıyamayabilirsiniz 2. Bir berkosan olmaması için hiçbir neden yok alacak olanlara hisse yüzde 20-30 yaptıktan sonra alım önermem satacak arkadaşlara da aynı şekilde hisse yüzde 20-30 yaptı diye aynı şekilde satış önermiyorum çünkü bu kağıdın şu yalıtımın yasa ile zorunlu hale getirilmiş yıldız sektör zamanında düşmesi için hiçbir neden yoktur talep önümüzdeki yıllarda bile artarak devam edecektir..bol kazançlar dilerim
    not:megap almak isteyen arkadaşların öncelikle bağlı bulundugu aracı kurumdan gip sözleşmesi imzalamaları gerekmektedir

Duhul
    Dec 2009
    İkamet
    ıstanbul
    Gönderi
    632

Esas

cogunlugu buyuk bir araci kurumun eline gectigini duydum .hadi hayirlisi...

Duhul
    May 2010
    İkamet
    Anket Diyarı :)
    Gönderi
    8,435
    Blog Yazıları
    22

Esas

Berkosanın ilk işlem günü hisseye giren biri olarak bu hisseyide takibe aldım.Berkosanda çok fazla duramadım ve arkasından her çıkışında bakakaldım Bakalım bu bize nasip olacak mı

Sayfa 2/199 İlkİlk 12341252102 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •