Sayfa 3/199 İlkİlk 123451353103 ... SonSon
Arama sonucu : 1585 madde; 17 - 24 arası.

Konu: MEGAP - Mega Polietilen Köpük Sanayi A.Ş.

Esas

arkadaşlar sadece eti yatırımdan alabiliyoruz?

Esas

Cafer bey merhaba
    Öncelikle araştırma yapıp bilgi paylaşımınız için teşekkürler ancak bazı eksik ve yanlış bilgilendirmeleriniz olduğunu dusundugum için dip notlar belirtmek isterim.
    Öncelikle firma adında Polietilen üretimi yazmakta ve sizlerinde haklı olarak pe malzemeyi internette araştırmanız son derece normal. Ancak sunu belirtmeliyim ki sizin sandığınız gibi pe bu inşaatlarda yer alan malzemeden değildir. Öncelikle bu ürünü digerlerinden ayırmanız gerekmektedir. Mega daha cok sunger köpük üretimi yapmakta ancak teknik malzemeler çalışmaktadır. Yani otomotiv beyaz Esya gibi sektörlere Türkiye'de teknik süngerler uretmektedir. Berkosan gibi firmalar genelde üretiminde pe balonlu naylon ve pe parke altı sunger uretmektedir. Bunlar meganın üretim portföyünde yoktur. Bu ürünler zaten ayağa düşmüştür. Türkiyede 30 tane firma size sayabilirim. Izocam mega ile aynı kulvarda değildir. Izocam tas yünü vb. Urunler uretmektedir ve sektörün lideridir. İsin özü sudur. Mega pol. Teknik ürünler üreten ve isteğe özel cevaplar veren firmadir. Rakibi sektörde bilsandir. Mesela sanifoam süngerde sadece akustik üretir ama şirket her gecen gün güç kaybeden müşteri kaybeden bir firmadir. Mega ise argesi olsun üretimi olsun güçlü bir firmadir. Isıdan rakibi değildir berkosan rakibi değildir çünkü ortak ürettikleri 2-3 kalem ürün mevcuttur. Fikrimi sorarsanız mega firmasında gelecek vardır ancak izolasyon yasası vb seylerden değildir. Otomotiv sektörü beyaz Esya sektörü Türkiye'de bir us konumuna gelmektedir ve mega bu sektörde zirveye oynayacak turkiyede 4 üretim yapan firmadan en hızlı gelişen firmadir. Hisse nerelere gider bilmiyorum ancak üretim ve üretilen ürünler acısından bakarsanız her gün kendini geliştiren bir firmadir. Sormak istediğiniz her türlü soruya yanıt verebilirim. Bazı seyleri burada yazmadım ama eminim ne demek istediğimi anlamissinizdir. Amacım polemik yapmak değil aksine açıklama cabanıza katkıda bulunmaktır. Yatırım tavsiyesi değildir.

Esas

bu konuda bilgisi olan varsa aydınlatabilir mi? Alım yapabilmek için... sadece eti yatırımdan mı alım yapılabiliyor?

Esas

Polietilen köpük :yalıtım ve izolasyonun ana ham maddesi yaz google a 3 tane firma çıkar izocam megap ve berkosan her üçü de üretiyor bunu izolasyonda duvarların arasına koyulan malzeme megapın internet sitesine gir sektöelerden bak adamlar yazıp koymuşlar oraya izocam polietilen köpüğün yanında taşyünü üretiyor berkosanda ambalaj airfoam air pack (ambalaj malz) ama ana madde ızolasyonda kullanılan yani duvarların arasına konan polietilen köpük tür bunu her üçü de üretiyor

Esas

Hocam bak polemige girmek gibi bir niyetim yok. Ancak sen orada yazan yapi sektorunde kullanılan urunun % kacı üretiliyor biliyormusun. Asil bu firmanın uretim dalı Mega Tech urunler ile Mega Eva urunlerdir. En cok bu urunu uretirler. Sen ara firmayi sor bakalim ne diyecekler sana.Bu malzemeler zaten yalitimda da kullanilir ancak cok yuksek miktarlar tutar. O yuzden xpe veya xps gibi malzemeler kullanılır insaat sektorunde.
    Size su kadarini soyliyeyim teknik urunleri cok iyi ve uzun vadede cok guzel olacaktır. Bunun sebebi otomotiv ve beyaz esyanın geldigi noktadır ve olmazsa olmazıdır bu urunler. net bir bilgi olarak paylastim ve yine paylasirim. insaat sektorunde diye arkadaslari yaniltici bilgi vermeyiniz. insaat sektorune elbette ki urunleri mevcuttur. Ancak Turkiye sartlarinda once urun kac para diyen insanlar oldugu surece bu urunler pahali kalmaktadir. Bilincli ve isini profosyonelce yapan firmalar elbette ki alir. Yani yine teknik alim yapan firmalar icin gecerlidir. Teknik malzemelerde belirttigim gibi bu firmanin olmazsa olmazidir.uyari benden. dikkate alan alir. Hisseyi bende yuklu alacagim ama net bir bilgi paylasan yok. araci kurumlar ve alimlar hakkinda net bilgisi olan yada alim yapan varsa bilgi paylasmasini rica ederim.

Esas

bakın benim takib ettiyseniz daha öncede 2,50 tlden berkosan ve 5,50 den konfrut analizlerim olmuştu facete cafer akın ismiyle takib edenler biliyor ben bu sektöre o kadar güveniyorumki 2,50 den aldığım berkosanları 3,16 dan kaptırdım ben portföyümün %100 üyle alım yapacağım eğer alım sansı verirse kağıt 2,30 a kadar alacağım

Duhul
    May 2010
    İkamet
    Anket Diyarı :)
    Gönderi
    8,435
    Blog Yazıları
    22

Esas

ne zaman işlem görmeye başlıyor?

Esas

normalde arzı bugün ve yarın da devam edecekti. talep toplamanın ilk gün bitmesi kötü oldu. az biraz pozisyon alabilirdik. şirket hakkında bilgiler veren arkadaşlar sağolsunlar. sektöre yakın arkadaşlarımızdan paylaşımların devamını dilerim. herkese bol kazançlar.

Sayfa 3/199 İlkİlk 123451353103 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •