Sayfa 3/266 İlkİlk 123451353103 ... SonSon
Arama sonucu : 2126 madde; 17 - 24 arası.

Konu: POLHO - Polisan Holding A.Ş.

Esas

Şirketin halka arz sürecindeki asıl amacını bilmek önemli... İzahnameye baktığımda hisse değerlemesine ilişkin hiçbir yöntem uygulanmadan 2.25 fiyat denilmiş.
    Bunun gibi boş kalmış alanlar mevcut.
    İzahnamenin genelinden çıkardığıım intiba, uzun vadede sanki ortaklarından bazılarını devre dışı bırakmak için halka arz ediliyormuş gibi geldi..

Üstelik Halka arz edilen kısım %5 civarında.. 6 ay boyunca hiç bir ortak payını satamayacak ama sonrasında...

Değerlemesini de görebilseydik denenebilirdi... Takip etmekte fayda var...

2. Esas

Alıntı Originally Posted by MuDo Yazıyı Oku
    Şirketin halka arz sürecindeki asıl amacını bilmek önemli... İzahnameye baktığımda hisse değerlemesine ilişkin hiçbir yöntem uygulanmadan 2.25 fiyat denilmiş.
    İzahnamenin genelinden çıkardığıım intiba, uzun vadede sanki ortaklarından bazılarını devre dışı bırakmak için halka arz ediliyormuş gibi geldi..

Üstelik Halka arz edilen kısım %5 civarında.. 6 ay boyunca hiç bir ortak payını satamayacak ama sonrasında...

ortaklarından bazılarını devre dışı bırakmak derken? zaten ortaklar adamın oğulları vs. bir de ak parti'den bir ara bakanlık yapan güldal akşit hanım ve babası da var

Esas

polisan karlılığı güzel olan bir şirkettir,
    ama malesefki bu ulkede halka arzdan kağıt alınmaz,

alınır diyenlerin, para bağlamadan önce,
    son 365 gün de hangi kağıtlar kaçtan arz edildi şu an nerdeler diye bakmalarını rica ederim.

bildiklerim,
    KLGYO 6 küsur, şu an 3,03 %50 zarar
    YAPRK 6 küsur, şu an 3,81 %40 zarar
    AKFGY 2 küsur, şu an 1,69 %20 zarar,
    KARKM 7 küsur, şu an 5 %30 zarar,

kendini ispatlamış, 1 2 yıllık borsaya gelen bilançosunu görmeden yatırım yapmak tehlikeli,
    artık kazanmaktan çok parayı koruma dönemindeyiz.

Esas

Alıntı Originally Posted by sonperde29 Yazıyı Oku
    polisan karlılığı güzel olan bir şirkettir,
    ama malesefki bu ulkede halka arzdan kağıt alınmaz,

alınır diyenlerin, para bağlamadan önce,
    son 365 gün de hangi kağıtlar kaçtan arz edildi şu an nerdeler diye bakmalarını rica ederim.

bildiklerim,
    KLGYO 6 küsur, şu an 3,03 %50 zarar
    YAPRK 6 küsur, şu an 3,81 %40 zarar
    AKFGY 2 küsur, şu an 1,69 %20 zarar,
    KARKM 7 küsur, şu an 5 %30 zarar,

kendini ispatlamış, 1 2 yıllık borsaya gelen bilançosunu görmeden yatırım yapmak tehlikeli,
    artık kazanmaktan çok parayı koruma dönemindeyiz.
    Çok güzel bir tespit yapmışsınız teşekkürler. Ancak bu hisseler ilk 1-3 ay arası güzel prim yaptı ardından düşmeye başladı. Ozkgy para iade garantisi verdi en son halka arz olan kağıt 2,5 girdi, 2.8'e kadar çıktı. Bu kağıt da para iade garantisi veriyor bu nedenle kısa vadeli değerlendirilebilir.

YTD

Esas

Alıntı Originally Posted by MuDo Yazıyı Oku

Fiyat tespit raporunun şirket sitesinde yayınlanması gerekir.

Duhul
    Jan 2009
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    616

Esas

2.25 arz fiyati 2.30 geri alim fiyati; bu da net %9 brut 10.60 faize denk geliyor.
    burada bankamdan alabilecegim dusundugum faizi dusununce (yaklasik 11.30 brut )100bin tl gibi bir giriste kağıt aşagı giderse faizden kaybim 90 gunde yaklasik 150 tl gibi bir rakam artı hisse satisinda binde bir den 100 tl komisyon toplam 250 tl eder diye hesapliyorum. buna karsilik kagidin yukari gitmesi ihtimali var.
    hata yapiyormuyum acaba?

ustadlardan yardim rica ediyorum.

Duhul
    Jan 2009
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    616

Esas

bu da bilgilendirmesi
    burada
    "Geri Alım Garantisi uygulamasında; halka arzdan alınan payların İMKB’de işlem görmeye başlamasından itibaren 90 gün içindeki gün sonu bakiyelerden en düşük olanı baz alınacaktır."
    ne demektir?
    Ekli Dosyalar Ekli Dosyalar

Esas

Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    2.25 arz fiyati 2.30 geri alim fiyati; bu da net %9 brut 10.60 faize denk geliyor.
    burada bankamdan alabilecegim dusundugum faizi dusununce (yaklasik 11.30 brut )100bin tl gibi bir giriste kağıt aşagı giderse faizden kaybim 90 gunde yaklasik 150 tl gibi bir rakam artı hisse satisinda binde bir den 100 tl komisyon toplam 250 tl eder diye hesapliyorum. buna karsilik kagidin yukari gitmesi ihtimali var.
    hata yapiyormuyum acaba?

ustadlardan yardim rica ediyorum.

hesap doğru, bu yüzden bu iş halka arz olmaktan çıktı ve demiştim.
    3 aylık süre içinde mevduat üzeri getiriyi elde ettiğinizde de çıkma opsiyonunuz var tabi
    garantili işlerde her zaman bir yukarı hareket oluyor zaten
    doğru strateji
    al-sat tavsiyesi değildir
    ustadlardan yardim rica ediyorum.[/QUOTE]

Sayfa 3/266 İlkİlk 123451353103 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •