Sayfa 1/266 1231151101 ... SonSon
Arama sonucu : 2126 madde; 1 - 8 arası.

Konu: POLHO - Polisan Holding A.Ş.

Esas POLHO - Polisan Holding A.Ş.

Polisan Holding, sermayesinin 350.250.000 TL’den 370.000.000 TL’ye artırılması yoluyla ihraç edilecek 19.750.000 TL nominal değerli payların halka arzını öngörüyor.

Bünyesinde 7 ana kuruluşu barındıran Polisan Holding, halka arz sonrası elde edeceği kaynağı yeni yatırımlarında kullanacak.

Merkezi Gebze Dilovası’nda bulunan Polisan Holding bünyesinde, Polisan Boya Sanayi ve Ticaret A.Ş. ,Polisan Kimya Sanayii A.Ş. Poliport Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş., Polisan Tarımsal Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş., Polisan Yapı İnşaat Taahhüt Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş.,Polisan Yapı Kimyasalları A.Ş. ve Rohm and Haas Kimyasal Ürünler Üretim Dağıtım ve Tic. A.Ş. firmaları yer alıyor.

Deniz Yatırım Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi Cafer Bakırhan, “Polisan Holding’in sermayesi 350.250.000 TL’den, 370.000.000 TL’ye yükseltilip, artırılan 19.750.000 TL’lik kısım şirket ortaklarının rüçhan hakları tamamen kısıtlanarak sabit fiyatla talep toplama yöntemi ile halka açılacak. Hisse satış fiyatı 2,25 TL olarak belirlenirken, halka arz büyüklüğü 44.437.500 TL olacak”diyerek, halka arzın SPK onayını müteakiben Mayıs ayının ortalarında tamamlanmasının planlandığını açıkladı.

Bakırhan, ayrıca halka arzdan hisse alan yatırımcıların 3.ayın sonunda aldıkları hisselerin tümünü geri satma haklarının olacağını ve geri alım fiyatının 2,30 TL olarak belirlendiğini belirtti.

Bakırhan, halka arz edilecek hisselerin %83’ünün bireysel yatırımcılara, %10’unun kurumsal yatırımcılara, %7’sinin Polisan Bayi ve Çalışanlarına ayrıldığını belirtti

2. Esas

işte beklediğim halka arz.

Esas

acaba nasıl bir hiisse.

Duhul
    Sep 2011
    İkamet
    Kars / Kağızman
    Gönderi
    1,958

Esas

hayırlı olsun diyeceğim ama şüpheliyim şahsen...

Duhul
    Jan 2010
    İkamet
    OF TEXSAS AKILI OL,,,
    Gönderi
    3,237

Esas

inşalah güzel halk arz olur....

Esas

üç ay sonra 2.30 tl den geri alım garantisi koymuşlarsa... Denemeye değer derim...

Ama aşağıya basmaları durumunda paranız üç ay süre ile POLİSAN a %2 faiz karşılığı verilmiş bir borç olacak

3 ay sonra paranızı %2 faizi ile geri almış olacaksınız. Tersine yukarı doğru devam ederse zaten sorun yok...

3 ay için yatacak paranız varsa girilebilir derim şahsen... Ama Ben bu ara HALKA ARZ ABONESİ OLDUĞUM için

para kalmadı OYLUM VE MEGAP da bekliyorum... İstediğim primler gelmediği için hala bekliyorum... Param olsaydı

Yukarı çıkması ihtimali için alırdım. Aşağıda düşerse 3 ay bekler 3 ay sonra 2.25 yerine 2.30 dan polisan a geri verirdim senetlerini

Ama 3 ay yatacak paranız varsa tabi

YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Esas

5.8 - Şirket sermayesi 15.02.2012 tarihinde 150.250.000 TL'den 200.000.000 TL artırılarak
    350.250.000 TL olmuştur.Artırılan tutar ,Ortaklar tarafından nakden ödenmiştir.
    Bu not İzahnamede bulunmakta olup 3 Ay önce 1 TL den aldıklarını 2.25 TL den satabilirler.
    Hemde az değil 200 Milyon Lot SPK yine uyuyor.Belli olmaz belkide hisseyi yukarı götürürler.

http://kap.gov.tr/yay/Download/Bildirim/Ek/70096.pdf

Esas

Resmen ana para korumalı hisse senedi gibi bişey yapmışlar. İlginç.

Sayfa 1/266 1231151101 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •