Sayfa 3/98 İlkİlk 123451353 ... SonSon
Arama sonucu : 780 madde; 17 - 24 arası.

Konu: YBTAS - Yibitaş Yozgat İşçi Birliği İnşaat Malzemeleri Tic. ve San. A.Ş.

Esas

Alıntı Originally Posted by Maranello_7 Yazıyı Oku
    Peki işlem görmeye başladığında konuşuruz tekrar
    Arkadaş sende haklısın neden dersen dolaşımdaki lot miktarı çok düşük olacak buda speklerin işine yarayacak. atıyorum bu kağıtta 1 tl den maliyetlenip 6 liradan küçük yatırımcının kucağına bırakabilirler o yüzden bu kağıdın 1000 lira olması speğin işine gelmez. ama sen illaki ben 1000 liradan alacağım diyorsan hayırlı işler diyorum?

Esas

Alıntı Originally Posted by Maranello_7 Yazıyı Oku
    Şirketin zerresi hakkında bile fikriniz yok anlaşılan. 1000 liranın altında işlem görmez bu hisse.
    neymiş özelliği anlatta bizde bilelim ? yozgatlı olmasımı yada işbankası kurucusundan dahamı değerli bu hisse yada işbankası kurucu a hissesinden kimse almaz hele yozgatlı ve kayserili yeşil sermaye ise bir koyup on düşünmek lazım . yukarı bile gitse değil 1000 10.000.000 olsa kendinen başka kimse almaz alanında aklında sıkıntısı var derim ve senete bu kadar güveniyorsan sen alabilirsin mesela 2300 liradan

Esas

Alıntı Originally Posted by kalfacı Yazıyı Oku
    Arkadaşlar fazla yükseklerden uçmayın, düşerken bunlar insana paraşüt bile vermezler?
    aynen katılıyorum hele birde lot sayısı az ise ve birisi biraz yüklü alım girse ve verseleler artık o adama aldığı fiyatın altına sattırana kadar kırk takla atarlar. bakınız yeşil sermaye kagıtlarına hepsi aynı al birini vur ötekine .yinede al sat değildir ona göre .

Duhul
    Apr 2008
    İkamet
    Ankara
    Gönderi
    2,230

Esas

Alıntı Originally Posted by yapayzeka Yazıyı Oku
    neymiş özelliği anlatta bizde bilelim ? yozgatlı olmasımı yada işbankası kurucusundan dahamı değerli bu hisse yada işbankası kurucu a hissesinden kimse almaz hele yozgatlı ve kayserili yeşil sermaye ise bir koyup on düşünmek lazım . yukarı bile gitse değil 1000 10.000.000 olsa kendinen başka kimse almaz alanında aklında sıkıntısı var derim ve senete bu kadar güveniyorsan sen alabilirsin mesela 2300 liradan
    Borsada hangi şirket sermayesinin 120 katı kâr ediyor bana bir söyleyin! Sektörün F/K oranı 18.85 olduğuna göre Ybtas'a da 18.85 F/K biçersek 2262 lira eder. Yani bu 2262 lira sadece ve sadece sektörel F/K'ya göre normal fiyatı oluyor. Bunun üstüne Sip'te az hisse dolaşma faktörü, Sip hisselerinin genelde pahalı olması, çoooook yüksek bedelsiz potansiyeli olması gibi nedenlerden ötürü 3000 lira olsa kimse "ne oluyor" diyemez. İşlem görmeye başladığında göreceksiniz bunu. Hatta şirket kayıtlı sermayeye geçerse, geçtiği zamanlar 5000 liralardan bile alıcının olacağı günler gelecektir. Bu yazıları sayfanın ilk sayfalarına yazma imkanı bulduğum için şanslıyım. Birkaç sene içersinde bakalım neler yazmışız deyip rahatça bakabiliriz.

İşlem görmeye başladığında (umarım başlayacak bir gün) 2000 liranın altında gözüm kapalı alırım.

Esas

sermayesi yokki doğru dürüst milyar lira olan işbank kurucu senetlerini geçermi dersen burası borsa herşey olabilir ben alırmıyım o fiyattan dersen almam alanada karışmam ama yüklü alım olduğunda alanın kuçağına bırakacakları kesin . kar zarar borsada pek işlemez cok zarar yazan kagıt tavanlar çok kar eden kucağa bırakır kacar. tüm bedelsiz verenlerde olduğu gibi . neyse inşallah alanlar kazanır herkese bol şans.

Duhul
    Apr 2008
    İkamet
    Ankara
    Gönderi
    2,230

Esas

Alıntı Originally Posted by yapayzeka Yazıyı Oku
    sermayesi yokki doğru dürüst milyar lira olan işbank kurucu senetlerini geçermi dersen burası borsa herşey olabilir ben alırmıyım o fiyattan dersen almam alanada karışmam ama yüklü alım olduğunda alanın kuçağına bırakacakları kesin . kar zarar borsada pek işlemez cok zarar yazan kagıt tavanlar çok kar eden kucağa bırakır kacar. tüm bedelsiz verenlerde olduğu gibi . neyse inşallah alanlar kazanır herkese bol şans.
    Örnek vereyim, Konya çimento şu anda sermayesini Ybtas seviyesine düşürse, Konya'nın bir hisse fiyatı 15000 lira olur biliyor musunuz? Bu kadar düşük sermaye olduğu için 2000 ler, 3000 ler çok normal bu hisse için. 2000 liradan işlem görse şirketin piyasa değeri 200 milyon olur. 200 milyon liralık bir piyasa değeri, yılda ortalama 15 milyon lira kâr eden bir şirket için çok fazla bir miktar değildir.

Esas

Kaç lot işlem var ? 2.500 tl den gören bilen var mı.
    Saygılar.

Esas

Alıntı Originally Posted by Barış Yazıyı Oku
    Kaç lot işlem var ? 2.500 tl den gören bilen var mı.
    Saygılar.
    sadece bir lot 2500tl
    1 adet

Sayfa 3/98 İlkİlk 123451353 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •