Sayfa 1/98 1231151 ... SonSon
Arama sonucu : 780 madde; 1 - 8 arası.

Konu: YBTAS - Yibitaş Yozgat İşçi Birliği İnşaat Malzemeleri Tic. ve San. A.Ş.

Esas YBTAS - Yibitaş Yozgat İşçi Birliği İnşaat Malzemeleri Tic. ve San. A.Ş.

Sermaye Piyasası Kurulu'nun (Kurul) 03/06/2011 tarih ve 17/519 sayılı kararı uyarınca Ortaklığımız hisse senetlerinin İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (Borsa) tarafından belirlenen Serbest İşlem Platformu'nda (SİP) işlem görmesine ilişkin duyuru formudur.

Ortaklığımızın 100.000 sermayesini temsil eden paylarının tamamı Kurul kaydındadır. Ancak Kurul kaydında olmak Ortaklığımızın ve paylarının Kurul veya kamuca tekeffülü anlamına gelmez.

Ortaklık yönetim kurulumuzun11/01/2012 tarih ve 5 sayılı toplantısında, ortaklığımızın hisse senetlerinin SİP'te işlem görmesine karar verilmiş olup, işlem görme Ortaklığımızın ve paylarının Borsa veya kamuca tekeffülü anlamına gelmez.

Duyuru formu ve eklerinde yer alan bilgilerin gerçeği dürüst bir biçimde yansıtmasından Ortaklığımız ve Ek/1'te verilen 11/01/2012 tarih ve 5 sayılı karar gereğince yönetim kurulumuz sorumludur. Bağımsız denetim kuruluşları ise, denetledikleri finansal tablo ve raporlara ilişkin olarak hazırladıkları raporlardaki yanlış ve yanıltıcı bilgi ve kanaatler nedeniyle doğabilecek zararlardan hukuken sorumludur.

Esas

Yeni bir halka arz mı?

Duhul
    Jul 2009
    İkamet
    °¦¤Kª¥Ïpk€ÑTL臘°
    Gönderi
    594

Esas

Adı Yimpaş'ı çağrıştırıyor. Umarım sonu ona benzeyip Yibitaşzedeler oluşturmaz.

Esas

ya bununda uzerb , merit ,ostım den farkı olmayacak adamlar 100 otla tavan tavan gıdolar kımseye alıs fırsatı vermıyorlar ve bellı bır fıyata gelınce mesala uzerb 18 ,ostım 23 ,vb bızlerın kucagına verıyolar malı vee bır solukta acılıs fıyatlarına donuyor hıssler bakınız uzerb bakınız ostım ....

Duhul
    Mar 2005
    İkamet
    Ankara-Çayyolu
    Gönderi
    681

Esas

BU NASI İŞ NASIL izin veriliyor anlamıyorum ne ir bilanço ne bir değerleme raporu var kap ta ? iletişim bilgiler vs her şey boş

Duhul
    Feb 2005
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    2,672
    Blog Yazıları
    3

Esas

Hakkında bilgi buradan elde edebilirsiniz: http://www.cimpor.com.tr/tr/node/17

Cimpor'a ait bir şirket. Cimpor Türkiye'de çimento ihtiyacının %6'sını karşılıyormuş fakat bunun ne kadarı Yozgat fabrikasından yani Yibitaş'tan karşılanıyor. Bilgi bulabilene helal olsun.

Zaten son dönemde halka arzlarda gizem moda oldu. Eskiden yatırımcısını bilgi bombardımanına tutardı şirketler, yaptıklarını yapacaklarını bir güzel anlatırlardı. Şimdi hepsinin üzerinde ayrı bir gizem. Bir zahmet yatırımcı arayıp bulacak şirket hakkında bilgileri.

Vallahi bravo, yayında ve yapımda emeği geçen herkese.
    "Türk demek Türkçe demektir; ne mutlu Türk'üm diyene !"
    Mustafa Kemal Atatürk

Esas

Sermaye Piyasası Kurulu'nun (Kurul) 03.06.2011 tarihli ve 17/519 sayılı kararı gereği, Sermaye Piyasası Kanunu'nun 11'inci maddesinin üçüncü fıkrasındaki hüküm çerçevesinde Kurulca belirlenen şirketlerin paylarının İMKB tarafından belirlenecek Pazar veya Platform'da işlem görmesine yönelik olarak, Kurulun Seri:IV, No:58 Sayılı "Payları Serbest İşlem Platformunda İşlem Görecek Halka Açık Anonim Ortaklıklara İlişkin Esaslar" Tebliği ile Borsa Başkanlığının 30.12.2011 tarihli ve 386 sayılı "Serbest İşlem Platformu (SİP) İşleyiş Usul ve Esasları" Genelgesi çerçevesinde Yibitaş Yozgat İşçi Birliği İnşaat Malzemeleri Ticaret ve Sanayi A.Ş. (Şirket), paylarının SİP'te işlem görmesine ilişkin duyuru formunu, esas sözleşmesini, Şirketin kaydi pay ihracının Merkezi Kayıt Kuruluşu nezdinde başlanmış olduğuna ilişkin özel durum açıklamasını 17.07.2012 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) yayınlamıştır.

Bu çerçevede, yukarıda belirtilen Genelgenin "Platformda İşlem Görecek Paylar" başlıklı 2. maddesi gereğince Şirketin 100.000 TL olan sermayesini temsil eden nama ve hamiline yazılı paylar, 09.08.2012 tarihinden itibaren serbest marjla, YBTAS.E işlem kodu ile SİP'te işlem görmeye başlayacaktır.
    Şirketin 02.08.2012 tarihinde KAP'ta yayınlanan açıklamasında, Şirketin 02.08.2012 tarihli yönetim kurulu toplantısında Şirket sermayesini temsil eden nama yazılı payların beyaz ciro ile devredilebilmesine karar verildiği ifade edilmiştir.

SİP Genelgesi uyarınca, işlemlerin tek fiyat yöntemi ile yürütüleceği SİP'te ilk seansta şirket payları serbest marj ile işlem görmeye başlayacak, işlem gerçekleşinceye kadar serbest marj uygulanacaktır. İlk işlemin oluştuğu seansı izleyen seans, gerçekleşen işlemlerin ağırlıklı ortalama fiyatı üzerinden baz fiyat ve fiyat değişim sınırları hesaplanacak ve uygulanacaktır. Fiyat değişim sınırlarının hesaplanmasında kullanılacak fiyat marjı % 10 olacaktır.

Şirketin SİP'te işlem görmesine ilişkin bilgiler Kamuyu Aydınlatma Platformu'nun www.kap.gov.tr internet adreslerinde yayımlanmaktadır.

Esas

Bu hisse de yonga gibi günlerce işlemsiz bekleyecek galiba.İlginç bir hisse gibi biloncosuda iyi sermaye 100.000 TL derinlik görebilen varsa alış- satış fiyatlarını verebilirmi. kaçtan başlar. tartışabiliriz.Saygılar...

Sayfa 1/98 1231151 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •