Sayfa 3/415 İlkİlk 123451353103 ... SonSon
Arama sonucu : 3313 madde; 17 - 24 arası.

Konu: UYUM - Uyum Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Esas

Alıntı Originally Posted by resot Yazıyı Oku
    uyum gıda için hedef fiyatımızı 30% yükselterek, piyasa üzerinde getiri beklentimizi sürdürüyoruz. Raporumuzda şirketin gizli kalmış değerlerine vurgu yaparken, bu değerle- rin ortaya çıkma vaktinin geldiğine inandığımızı belirttik. şirket gayrimenkullerinin satım potansiyeli ve önümüzdeki 5 yıl için 22%’lik ciro ve 75%’lik favok ybbo beklentisi, şirke- tin perakende sektörü içinde en hızlı büyüme potansiyeli taşıdığını göstermektedir. 4.30’luk hedef fiyatımız, 0.7x’lik fd/satış çarpanına denk gelmektedir ki sektör ortalaması da 0.7x seviyelerindedir. Favök’ü azalan ve büyüme hızı yavaşlayan şok’a kıyasla güçlü büyüme potansiyeli ve operasyonel kaldıraçtan faydalanmaya başlaması açısından uyum gida’nin şok’un satış çarpanı 0.5x ve şu anki seviyesi olan 0.6x’lik fd/satış çarpanından çok daha yüksek seviyeleri hak ettiğini düşünüyoruz.
    Yeni bir şirket olmasına istinaden türk perakendecilik sektörü içinde en agresif oyuncu olarak göze çarpmaktadır. Haziran sonunda 5 yeni satış noktası daha açan firmanın 2012 sonuna kadar satış alanlarında 50% oranında artış öngörüyoruz. Ayrıca firmanın gelişmeye müsait olan küçük yapısıyla orta vadede güçlü büyüme potansiyeli taşıdığını düşünüyoruz. Bunlara ek olarak inşaat sektörüne olan talebin hızla artması uyum’un yeni konutlaşan bölgelere yatırım yapmasını hızlandıracaktır. Uyum’un satış noktalarının şehir merkezin- den uzak, proje sitelerde daha yaygın olması, bölgede uyum’un hakimiyetini ve satışlarını arttırmakta. Ayrıca, uyum satış verimliliği (satış gelirleri/metrekare) açısından, lokasyon stratejisinin verdiği avantajla, sektörde bim’den sonra ikinci sırada yer almaktadır. Uyum’un yaklaşık 36 milyon tl’lik gayrimenkule sahip olduğu dikkatlerden kaçmış gibi gözükmektedir ki bu değer şirketin hedef piyasa değerinin yaklaşık 14%’une tekabül etmektedir. Inşaat firmalarının varlıklarını elden çıkarmayı tercih etmeleri nedeniyle uyum gıda, zaman zaman satış noktalarını kiralamak yerine satın alma yoluna gitmekte- dir. Fakat şirket, elindeki duran varlıkları satıp kiralama yoluna giderek, gelecekteki proje- leri için finansman kaynağı yaratmak istemektedir. Bu noktada 31 temmuz’da uyum’un kayaşehir’deki satış mağazasını 10 milyon tl’ye sattığını hatırlamakta fayda var. şirketin elinde buna benzer 5 tane daha gayrimenkul bulunmaktadır ve bu gayrimenkuller gele- cekte doğabilecek finansman ihtiyacını karşılamak için satılmaya aday varlıklar olarak göze çarpıyor.
    Satın alma ve birleşme hikâyelerine açık. Uyum’u 1) büyük perakendeciler istanbul paza- rına daha etkin girebilmek için 2) yabancı fonlar türkiye’de hızla büyümekte olan organize gıda perakendeciliğinden faydalanmak için 3) girişim sermayesi şirketleri ise büyüyen bir varlığa yatırım yapabilmek açısından çekici bulmaktadır. Bu nedenle uyum gıda’nın birçok firmanın radarında olduğunu ve önümüzdeki dönemlerde olası birleşme ve satın almalar açısından güçlü bir aday olarak durduğunu söyleyebiliriz. şirketin ağustos 2011’de permi- ra ile yaptığı gizlilik sözleşmesini ve tesco’ya satış ihtimalinin basında yer almaya başlama- sı da bu düşüncelerimizi desteklemektedir.
    Riskler: Mağaza açılışlarının gecikmesi ve olası bir satın alma & birleşme durumunda çeki- ci olmayan bir fiyatın belirlenmesi ana riskler olarak sıralanabilir. Deniz yatırımda araştırma raporları kısmında yayinlanmistir alıntı kaynağı orasıdir ytd
    eline emegine saglık

Esas

aslında hersey ordata. Butun dırencleri kırıyor yavas yavas ama gostergeler şişmiş biraz.Kucuk bi duzeltme guzel olur

3. Esas

Şirketimiz, İstanbul Avrupa yakası Sarıyer ilçesinde yer alan Sarıyer mağazasını 10.08.2012 tarihinde halkımızın hizmetine sunmuştur. 680 metrekare net satış alanına sahip olan Sarıyer mağazası ile, toplam mağaza sayımız 54'e ulaşmıştır.hayırlı olsun durmak yok.

4. Esas

Hey gidi günler 1,96 indiğinde aliyom alın dedim beni spek yaptılar hedef fiyat 3,5 dedim az kaldı elimdekiler yüzde sekseni verdim bu hafta kalanı verecem herkes uyumlu olsun hayırlı ramazanlar dilerim başka hissede buluşmak dileğiyle kalp kirdiysamda özür dilerim Allah bereket versin

Duhul
    Apr 2005
    İkamet
    Gönüllerde, Dualarda.
    Gönderi
    228

Esas

Alıntı Originally Posted by SONOSMANLI Yazıyı Oku
    Hey gidi günler 1,96 indiğinde aliyom alın dedim beni spek yaptılar hedef fiyat 3,5 dedim az kaldı elimdekiler yüzde sekseni verdim bu hafta kalanı verecem herkes uyumlu olsun hayırlı ramazanlar dilerim başka hissede buluşmak dileğiyle kalp kirdiysamda özür dilerim Allah bereket versin
    .

Bende çoğunu verdim (zaren belirttimde daha önceki yazılarımda) %85 ini falan ama bana mısın demediler karşıladılar..

Hayran oldum : )

O kadar yazdık çizdik eski başlıktaaa görülmeyecek burda ama olsun..

Hayırlı olsun...

Başka senetlerde görüşmek üzere..

SON OSMANLI seninle Emkelde sanırım kesişeceğiz..

Çaya beklerim... : )

Saygılarımla...

.

Esas

1 liradan bende gelirim çay içmeye.. yalnız ben bu uyumdan vazgeçemiyorum.. napcaz..

Esas

anlayamadıgım nokta diğer başlık neden kapatıldı?

Esas

Alıntı Originally Posted by resot Yazıyı Oku
    Deniz yatırımda uyum ile ilgili güzel bir analiz var bilgilerinize
    Mali yukardan millete yaslama calismalari basladi desenize ...

Sayfa 3/415 İlkİlk 123451353103 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •