Sayfa 2/765 İlkİlk 12341252102502 ... SonSon
Arama sonucu : 6115 madde; 9 - 16 arası.

Konu: KUYAS - Kuyumcukent Gayrimenkul Yatırımları A.Ş.

Esas

KUYAS internet sitesinden bilanço verilerini inceledim. Özsermaye 72 milyon tl görülüyor. Banka ipotekleri alınan kredilere karşılık verilmiş. Alınan avanslar var. Biraz karışık ama netice itibarı ile özsermeye 72 milyon tl ve Cuma kapanış itibarı ile piyasa değeri 47,5 milyon tl. SİP'te işlem gören bir çok firma özsermayelerinin çok çok üzerinde açılıyor. Kimisi tavanlara devam ediyor. Kimisi de olağanüstü değerlerden açıldığı için taban taban geriliyor. KUYAŞ yönetimi tv'ye canlı çıktı tesadüfen gördüm. Altın borsası KUYAŞ'a taşınacak mı dedi öyle birşeylerden bahsetti. Etkisi olur mu derseniz,kiraya geliyorsa garanti kira iyidir derim.Boomberg veya CNBCE idi hatırlamıyorum. Bana düşüşü tuhaf geldi.Bu hesapta bir terslik var. Yanlış hesap bir yerlerden dönüyordu:-)) Bu neden dönmesin? İkinci bir ihtimal ise bilançolarda üçkağıt var,olduğundan iyi gösterdiler. Burası Türkiye her şey mümkün.

Esas

2012/6 Özsermayesi:43.122.490TL http://report.paragaranti.com/MaliTa...px?hisse=KUYAS

Pazartesi taban olursa PD/DD değeri 1 altına düşecek.Tahminim Pazartesi dönüş yapacağı yönünde.Yatırım tavsiyesi değildir.
    Son düzenleme : yaylalı; 22-09-2012 saat: 20:37.

Esas

2011 yılsonu bilançosunda 72.390 bin TL özsermaye görünüyor. 2012- 6 aylıkta 43.122 bin özsermaye ise 6 ayda yaklaşık 29.270 bin tl nereye buharlaştı? Sitesinde 6 aylık bilanço verilmemiş. Paragaranti.com'daki doğruysa yukarıdaki yazdığım kadar cazip değil. Ama yine de bir miktar düşüşten sonra dönecektir. Yatrım tavsiyesi değildir.

Esas

1a grup gayrimenkul değerlendirme ve danışma a.ş 19.01.2012 tarihli ekspertiz raporu
    39.800.000 tl

Esas

http://www.kuyas.com.tr/UserFiles/Documents/2012.pdf

Ynt.Kur.Bşk. Sait Erdal METİNER'in söylediği söz ilginç. Bütün arsalarımızı satarak,bütün borçlarımızı ödeyerek elimizde kalan 127 milyon tl dir???? 500 bin tl ödenmiş sermaye ????? Ya bilanço verileri gerçek değil ,ya da genel başkanın söylediği. Biraz almayı düşünüyorum. Bakalım ne olacak? Hayırlısı. Yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Mar 2010
    İkamet
    Bursa- orhangazi
    Gönderi
    3,571

Esas

Alıntı Originally Posted by yaylalı Yazıyı Oku
    2012/6 Özsermayesi:43.122.490TL http://report.paragaranti.com/MaliTa...px?hisse=KUYAS

Pazartesi taban olursa PD/DD değeri 1 altına düşecek.Tahminim Pazartesi dönüş yapacağı yönünde.Yatırım tavsiyesi değildir.
    Ödenmiş sermayesi 500.000 tl sermayesinin 95 katı yukardan işlem yapıyor. Nasıl oluyorda defter değeri 1 tl altına düşecek diye yazmışsınız bunu anlayamadım bir zahmet yanlış yönlerdirme yapmayalım insanlara gerçek olan 95 kat sermayesinden yukarıda işlem yapan bir hisseden bahsediyoruz. Çok ucuzmuş diye lanse etmeyelim hisseyi insanlara. Sonra vebal almış olursunuz.

Duhul
    Mar 2010
    İkamet
    Bursa- orhangazi
    Gönderi
    3,571

Esas

Alıntı Originally Posted by fatihrustu Yazıyı Oku
    2011 yılsonu bilançosunda 72.390 bin TL özsermaye görünüyor. 2012- 6 aylıkta 43.122 bin özsermaye ise 6 ayda yaklaşık 29.270 bin tl nereye buharlaştı? Sitesinde 6 aylık bilanço verilmemiş. Paragaranti.com'daki doğruysa yukarıdaki yazdığım kadar cazip değil. Ama yine de bir miktar düşüşten sonra dönecektir. Yatrım tavsiyesi değildir.
    Sizce hala pahalı değilmi sermayesinin 95 katı üzerinde işlem gören bir hisseden bahsediyoruz.

Esas

insanlar yeni halka arzlara girmeye korkar oldular.örnekler ortada asilçelik 250.00tl den 6.00 liraya ,balat 250.00 tl den 14.00 liraya(daha da nereye düşeceği belli değil) ,%860 bedelsiz sermaye artıran karsusan 146 dan 60.00 liraya.milletin parası pul oldu yazıkkk(karsusandaki bu düşüşten bir çok tecrübeli usta borsacı gibi ben de kaçamadım)...kuyas henüz çok yeni izleyelim bakalım nerede duracak...

Sayfa 2/765 İlkİlk 12341252102502 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •