Sayfa 3/765 İlkİlk 123451353103503 ... SonSon
Arama sonucu : 6115 madde; 17 - 24 arası.

Konu: KUYAS - Kuyumcukent Gayrimenkul Yatırımları A.Ş.

Esas

Alıntı Originally Posted by kungfucu Yazıyı Oku
    Ödenmiş sermayesi 500.000 tl sermayesinin 95 katı yukardan işlem yapıyor. Nasıl oluyorda defter değeri 1 tl altına düşecek diye yazmışsınız bunu anlayamadım bir zahmet yanlış yönlerdirme yapmayalım insanlara gerçek olan 95 kat sermayesinden yukarıda işlem yapan bir hisseden bahsediyoruz. Çok ucuzmuş diye lanse etmeyelim hisseyi insanlara. Sonra vebal almış olursunuz.
    http://report.paragaranti.com/rasyon...sp?Hisse=KUYAS
    PD/DD oranı ödenmiş sermayaye göre değil, özkaynaklara göre hesaplanıyor.Şuanki fiyata göre PD/DD:1.11 sayın kungfucu.

Esas

Sizce hala pahalı değilmi sermayesinin 95 katı üzerinde işlem gören bir hisseden bahsediyoruz.
    Ben yüksek fiyatlı hisseleri alacaksam şayet, mutlaka temel analizini inceler öyle alım yaparım. Bilançosunu incelemeden asla almam. 6 aylıkta ödenmiş sermayesinin 60 katı karı görüyorum. Özsermayesi ise hisse başına 86 tl düşüyor. Hesap böyle. Yatırım tavsiyesi değil. Zaten SİP'ten alım yapmak için ya maceracı olmak,ya da çok uygun fiyat bulmak gerekir. Yönlendirme yok yani. Yatırım tavsiyesi değildir.
    saygılarımla.

Duhul
    Oct 2010
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    249

Esas

Özkaynaklar ile ödenmiş sermayeyi karıştırmayın.Defter değeri özkaynaklardır,ödenmiş sermaye değildir.

Önemli bir husus şirketin borçlarının,likit varlıkların çok üzerinde olması.Stokları nakde dönüştürmek kolay değil,şirket çok borçlu bir şirket.

Yedekler yok,muhtemel yüksek bir bedelli sermaye artırımı kapıda.

Esas

Ödenmiş sermayesi 500.000 tl sermayesinin 95 katı yukardan işlem yapıyor. Nasıl oluyorda defter değeri 1 tl altına düşecek diye yazmışsınız bunu anlayamadım bir zahmet yanlış yönlerdirme yapmayalım insanlara gerçek olan 95 kat sermayesinden yukarıda işlem yapan bir hisseden bahsediyoruz. Çok ucuzmuş diye lanse etmeyelim hisseyi insanlara. Sonra vebal almış olursunuz.
    adamı insanları yanlış yönlendirmeyelim diye uyarıyorsun asıl sen yanlış yönlendiriyorsun. 95 katına nerden ulaştın onuda anlayabilmiş değilim. sermayesi 500 bin özsermayesi 43 milyon lira. bu durumdada PD/DD 1.11 yani kağıt 2 taban daha gördüğü anda PD/DD oranı 1 in altına düşecek. lütfen bilmeden yazmayalım. bilmiyorsanız sorun elbet bir bilen cevap verir.
    unutmadan şunuda söyleyim şirketin borcu gırtlağa dayanmış durumda sanırım yapabilselerdi eldekileri nakite dönüştürüp borcu indirip borsaya öyle girerlerdi ya yapamadılar yada başka planları var (misal bedelli gibi!).

Esas

Ben sabah şirketin yatırımcı ilişkilerinden Şükrü bey isminde birisiyle görüştüm. Sorularıma ceva verdiler sağolsunlar. Ben 2011 yılı 12 aylık bilançoda özsermaye 73 milyon tl iken bazı sitelerde 2012 6 aylık bilançoda 40 milyon özsermaye görülüyor.Bu 33 milyon özsermaye ne oldu diye sordum. Hangi site olduğunu sordu.Paragaranti.com dedim. Konsolide bilanço değil o,dedi.Daha sonra bir daha aradığımda "sabah sizinle görüştükten sonra İMKB bizden 6 aylık konsolide bilanço istedi dedi. Şu an için özsermayemiz 73 milyon tl,karımız 6 aylıkta 30 milyonTL dedi. İleride karları bir kısım dağıtım şeklinde bir kısım bedelsiz sermaye artırımı şeklinde değerlendireceklerini söyledi. Ayrıca " başkan bütün arsaları satsak ve bütün borçları ödesek bile elimizde 127 milyon tl para kalıyor şeklinde toplantı tutanağında yazı var doğru mudur dediğimde doğrudur diye cevapladı. Şirketin durumu çok iyi dedi. Telefon 02124526546, 0212 3432058, 0216 5383900 santralden Şükrü beyi isterseniz bilgi alabilirsiniz. İnternete giriyoruz ama araştırma sıfır bazı arkadaşlarda. Hazıra konmaktansa,veya başkalarının yorumuna dayanarak hisse almaktansa kendiniz araştırıp sorun kendiniz yorumlayıp kararınızı verin. saygılarımla

Esas

Bir de şirketin borçlarıyla ilgili olarak kısa vadeli 21 milyon tl borcu var.. Bunun 14 milyon tl si bankalara. Uzun vadeli ise 160 milyon tl borca karşılık 60 milyon tl si bankalara. Borçların yarıdan fazlası alınan avanslardır. KUYAŞ.com dan faaliyet raporlarından görebilirsiniz. Yani satacakları binalar için önceden avans alınmış. Haliyle sorun yok. Varlıklar borçları fazlasıyla karşılıyor. Özsermaye denen şey budur. Borçlar ile toplam varlıklar arasındaki farktır. Artı ise özsermaye vardır.Eksi ise şirket Dardanel gibi batmak üzeredir.

Duhul
    Mar 2010
    İkamet
    Bursa- orhangazi
    Gönderi
    3,571

Esas

Alıntı Originally Posted by kutlug Yazıyı Oku
    adamı insanları yanlış yönlendirmeyelim diye uyarıyorsun asıl sen yanlış yönlendiriyorsun. 95 katına nerden ulaştın onuda anlayabilmiş değilim. sermayesi 500 bin özsermayesi 43 milyon lira. bu durumdada PD/DD 1.11 yani kağıt 2 taban daha gördüğü anda PD/DD oranı 1 in altına düşecek. lütfen bilmeden yazmayalım. bilmiyorsanız sorun elbet bir bilen cevap verir.
    unutmadan şunuda söyleyim şirketin borcu gırtlağa dayanmış durumda sanırım yapabilselerdi eldekileri nakite dönüştürüp borcu indirip borsaya öyle girerlerdi ya yapamadılar yada başka planları var (misal bedelli gibi!).
    Ben ödenmiş sermeyaye göre 95 kat şimdiki piyasa edrini kast ettim. Özsermayeye göre değil. Özsermaye sizn dediğiniz gibi ise siz haklısınız defter değeri hakkında yanlış yönlerdiisek kusura bakmasın kimse özür dileriz.

Esas

dd 86

sip te ilkkez böyle bişey oldu

dd altına geldi

normal arzlarda bu durumu çok gördük.
    sipte ilk oldu

40 ı görürse hiç şaşmamak lazım

kırk tırt

Sayfa 3/765 İlkİlk 123451353103503 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız