Anket Sonuçlarını Gör: Yere atılan küçük bir çöpü bile alıyormusunuz ?

Oylayan
12. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Evet

3 25.00%
  • Hayır

0 0%
  • Yerleri kirletmeyi seviyorum

0 0%
  • Bbaşkalarıda atıyor bende atıyorum

0 0%
  • Temizliği çok seviyorum ama yere tükürüyorum

0 0%
  • Çöpleri evimde saklıyorum

0 0%
  • Etrafı kirletmeyi sevmem dikkat ederim

8 66.67%
  • Çöplerden Koleksiyon yapıyorum

0 0%
  • Çöp gördümmü fotoğraflıyorum

0 0%
  • Körolası çöpçüler aşkımı süpürdüler

1 8.33%
  • Ben Çöp sevmem

0 0%
  • çöpsüz hayat düşünemiyorum

0 0%
Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
Arama sonucu : 18 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Yere atılan küçük bir çöpü bile alıyormusunuz ?

Esas

Ormanlar yangınlara karşı 24 saat gözetlenerek yangın durumunda anında müdahale ediliyor.

Kırklareli'de, ormanlar yangınlara karşı 24 saat gözetleniyor. Kırklareli Orman İşletme Müdürlüğünce merkez, Demirköy, Kofçaz ve Vize ilçelerindeki ormanlar yangın gözetleme kulelerinden dürbünle gece gündüz aralıksız izleniyor.

Kırklareli'deki 110 bin hektar ormanlık alanını 4 gözetleme kulesinden gece gündüz aralıksız izleyen ekipler, yangın durumunda anında müdahale ediyor.

http://www.buyuyenturkiye.com/haber/...-saat-gozetim1

Esas

Kelkit Çayı kıyısında oluşturulan gölde, vatandaşlara deniz bisikleti ve botlarla gezinti yapma imkanı sunuldu.

Tokat’ın Erbaa ilçesinde belediye tarafından yürütülen ‘Erbaa Park Vadi Projesi’nin birinci etabı kısa süre önce tamamlandı. Proje çerçevesinde önceden çöp ve molozların döküldüğü bölgede göl oluşturuldu. Henüz birinci etabı tamamlanmış proje ile vatandaşlara deniz bisikletleri ve botlarla gölde gezinti imkanı sunuldu.

Balık avlamak isteyenler için alanlarında da oluşturulduğu gölde yapılan ‘Sevda Köprüsü’nde, yeni evlenecek çiftler hatıra fotoğrafı çektirebiliyor.

Projenin ikinci etap çalışmalarına önümüzdeki günlerde başlanacak. 4 etaptan oluşan ve yaklaşık 10 milyon liraya mal olacak proje tamamlandığında alan, doğa harikası bir görünüme kavuşacak.

http://www.buyuyenturkiye.com/haber/...arikasi-olacak

Duhul
    Jun 2008
    İkamet
    Papatyanın hışırdamadığı, hapşurmadığı, kokmadığı
    Gönderi
    9,983
    Blog Yazıları
    7

Esas

Körolası çöpçüler aşkımı süpürdüler

Şu anki ruh halimle bunu seçtim de pek öyle ortalığa çöp atan birisi değilim. Kabuklu kuruyemiş yersem avucumda biriktirir çöpe atarım. Sokakta koridorda sınıfta bir başkası için tehlike oluşturabilecek taş, cam kırığı, yarısı dolu kahve/çay vs bardağı, ekmek parçası gibi maddeler görürsem alır uygun bir yere koyarım.

Örnek: Finallerimiz sürüyor, fakültede cam kenarları ve masa altlarındaki bardakları mutlaka kontrol ediyorum. Geçen gün de ana bina girişindeki saksıların içine kağıt atmışlar, aldım onları normal çöpe attım.

Sevmediğim başkalarının izmaritleri... Zaten sigara içen biri değilim ama hem yatılı okulda hem askerdeyken bize toplatıyorlardı. Bir de en azından içimizde içenleri tanıyorum onlar ilk arazi olanlar oluyordu.
    ~ O.K.U. ~
    Forum Kuralları

Hayat bazen çok cimridir.
    İnsanın yeni bir duygu tatmaksızın günler, haftalar, aylar hatta yıllar geçirdiği olur.

Duhul
    May 2010
    İkamet
    Anket Diyarı :)
    Gönderi
    8,435
    Blog Yazıları
    22

Esas

Alıntı Originally Posted by i-ked Yazıyı Oku
    Körolası çöpçüler aşkımı süpürdüler

Şu anki ruh halimle bunu seçtim de pek öyle ortalığa çöp atan birisi değilim. Kabuklu kuruyemiş yersem avucumda biriktirir çöpe atarım. Sokakta koridorda sınıfta bir başkası için tehlike oluşturabilecek taş, cam kırığı, yarısı dolu kahve/çay vs bardağı, ekmek parçası gibi maddeler görürsem alır uygun bir yere koyarım.

Örnek: Finallerimiz sürüyor, fakültede cam kenarları ve masa altlarındaki bardakları mutlaka kontrol ediyorum. Geçen gün de ana bina girişindeki saksıların içine kağıt atmışlar, aldım onları normal çöpe attım.

Sevmediğim başkalarının izmaritleri... Zaten sigara içen biri değilim ama hem yatılı okulda hem askerdeyken bize toplatıyorlardı. Bir de en azından içimizde içenleri tanıyorum onlar ilk arazi olanlar oluyordu.
    ah çöpçüler ahhhh

Esas

Alıntı Originally Posted by brokerüstad Yazıyı Oku
    Yere atılan küçük bir çöpü bile alıyormusunuz ?
    Lütfen etrafımızı temiz tutalım
    çevreyi temiz tutalım
    yere atılan veya engelleyici gereksiz bir maddeyi kaldıralım
    yerler çöplük olmasın

Esas

Yerlere çöp ve pis malzemeleri atmayalım ağaç dikelim fidan dikelim çiçek ekelim her yer mis gibi olsun sokakları kapımızın önünü temiz tutalım

Esas

Yaz geldi piknikler başladı yerlere poşet çöp atmayalım arkadaşlar toplayalım ki görenlerde örnek alsın doğa kirlenmesin her yer temiz kalsın

8. Esas

vapürde seyahat ederken çay içtiğiniz cam bardakları koltuğun üzerinde bırakıp gitmeyin...

umumi vasıtalarda giderken , apış aranız hava alacak diye başkalarının oturma alanlarını ihlal edecek mesafede bacaklarınızı açmayın...

sabahları tıklım tıkış otobüslere binmeden önce , evden çıkmadan dişlerinizi macunladığınızdan emin olun... emin değilseniz binmeyin o otobüse... yürüyerek en yakın lavaboya gidip sabunla gargara yapın ağzınızı....

sahillerde yeşil alanlara insanlar hava almaya , aşna fişneye , yayılmaya gelmişken , mangal dumanı , soba gibi borusu olan semaverin dumanı ile boğmayın insanları... Soğuk sandviçler hazırlayın arkadaşım... Etinizi pişirip gelin....

oturgaçlı götürgeçlerinizi yola park ettiğiniz zaman şöyle bir çevrenize bakın , acaba buraya park ederek bir kaldırımın engelliler için tekerlekli sandalye için olan , yayaların giriş çıkış ağzını kapatıyor muyum ? kaldırıma park ediyorsan zaten bu dediğimi anlayacak kıvama gelmemişsindir ... boşuna okudun...

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •