Arama sonucu : 8 madde; 1 - 8 arası.

Konu: SIP i biri anlatabilir mi ?

Duhul
    Apr 2012
    İkamet
    Ankara
    Gönderi
    2,156

Esas SIP i biri anlatabilir mi ?

C grubu hisseler gibi anlık işlem oluyor sanırım 4 kere...Peki SIP de ne zamana kadar duruyor bu şirketler, normal gruplara geçmiyorlar mı ?

Aldıgımız gün satmak mümkün mü ?

mr.conqueror Guest

Esas

sipte işlem gören senetler aslında halka açık ama borsada olmayan senetler, yanı hisseleri borsada alınıp satılmıyor ama halka açık, şimdi onların hepsını borsaya cekıyor spk, sipte işlem gören senetlerde brüt takas uygulaması var, aldığın zaman bir iş günü sonra satabiliyorsun aynı gün satış girmene izin vermez, c grubu senetler gibi işlem görür, ve borsaya girdiği ilk gün serbest marj ile açılır, mesela asil çelik 250den falan ilk işlemini görmüştü sonra 5 liralara kadar geldi, yani referans alabileceğin bir fiyat olmuyor .normal gruplara geçmeleri ve temetttü dagıtımı gibi olayları yapabılecekler mı kesın bı bılgım suan yok ama ogrenırsem yazarım yıne.

Esas

ASCEL topiğini baştan sona oku ...anlarsın...

4 kere işlem görüyor..sabah-öğle/öğlen açılış akşam kapanış...lot miktarı en yüksek ve en önce yazılan emirler eşleşme usülü oluyor işlemler...

çok önceden ortak sayısı 500 ve üzeri olan firmalar zorunlu olarak, küçük ortakların satış yapabilmesi için spk bu uygulamayı başlattı,kurucu hisseler galiba işlem görenler....(sen yine molla google ,den araştır...yanılabilirim...)

hesabının olduğu aracı kurumdam SİP işlem formu imzalıyorsun..falan filan...

http://www.strateji.com.tr/pdf/sip_hakkinda.pdf
    Son düzenleme : way_be; 09-09-2012 saat: 15:31.

Esas

Aslında bende merak ediyorum SİP'ten normal pazarların birine geçiş olabilirmi diye..Aracı kurumdaki arkadaşa sordum cevabı gelirse bende yazarım..Ama şu haliyle sorarsanız bulaşmayın derim...

Esas

SİP te serbest serbest işlem yapabiliyorsun. rahat yani kafan göre takılma fırsatın oluyor. ister al ister sat

Duhul
    Apr 2012
    İkamet
    Ankara
    Gönderi
    2,156

Esas

Teşekkürler

Kafa karıştırıcı oldu bu SIP...

7. Esas

Beyler iyi akşamlar,
    ben yeni düştüm aranıza ve birşey öğrenmek istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.ASCEL diye bir kağıda burnumu soktum ve çıkamıyorum 2 gündür satış vermeme rağmen beceremiyorum.Ne yapmam gerekiyor.Yardımlarınızı bekliyorum..

Duhul
    Apr 2012
    İkamet
    Ankara
    Gönderi
    2,156

Esas

Satış için fiyatı aşağıdan vereceksiniz mecburen...Birebir fiyatı tutturmanız zor

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •