Sayfa 1/7 123 ... SonSon
Arama sonucu : 51 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Dünyanın en zengini kim?

Duhul
    Jun 2006
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    295

Esas Dünyanın en zengini kim?

Klasik dikte ettirilen cevap; Bill Gates. Arkasındanda bir kaç arap sultanı.

Medyada hep Bill Gates'in yatının helikopteri, sultanların altın sarayları...

Bir oyun, uyutmaca.

Peki o sultanlar parayı nerden buldu? Zamanında yaptıkları petrol şatıs anlaşmaları (guvenliklerine karşılık) sadece yuzde 3-5 komisyonu ihtiva ediyor.

Bilgisayar 30 senelik bir konu. altı ustu birkaç senede bir, birkaç yüz usd harcıyoruz yazılıma.(oda sınırlı bir kitle) Fakat enerjiye hiç durmadan para harcıyoruz. Sacede İstanbuldaki benzin istasyonlarının cirosunu dusunun? Sonra tum Turkiyeyi, sonra Avrupayı, Amerikayı, tum dunyayı. Ve butun cironun birkac batılı şirkete gittiğini dusunun...

Bu Petrol şirketlerinin sahipleri kim? (detaya inince hep ABD hukumetinden kişiler, bakanlar, başkanlarla bir bağlantı çıkıyor)

BP, Texaco, Exxon kimin, sahipleri kim ve neden bahsedilmiyor.

Dunyanın en buyuk finans şirketleri, bankalar kimin? ortakları kim? (ki bu şirketlerin ekonomileri yuzlerce devletin ekonomisinden buyuk)

Neden medyadan kimse Rockefeller'ların (ev değil, saray değil , tanımı yok) yaşadığı bolgeden bahsetmiyor. (70 - 80 bina ihtiva ettiği soyleniyor)

Dunyayı yoneten bir kaç aile gizleniyor ve servetleri ne olculuyor ne tahmin ediliyor. (bugune kadar uretilen değerlerin buyuk bir kısmı kontrollerinde olduğu sanılıyor)

Hedefleri zaten para değil (parayı yoneten onlar), hedefleri guc.

Somurulen tarafta ise sedece 3. dunya ulkeleri yok. Kendi vatandaşlarıda kurulan duzende somuruluyor.

Olan biten herseyin, tüm gundemin bir oyun olduğunu ve asıl gerçeklerin bilgimizin ve tahminimizin otesinde olduğunu bilmek çok acı.

Fakat su cok net ; Bill Gates en zengin değil ! En zenginlere maddi olarak yaklaşamaz bile.

Esas

Gönlü en zengin adam benim

Esas

bir ara Hulki Cevizoğlu,bir programında abd de yaşayan,sayılareı 10 kadar olan ve kendilerine "elit" diyen bir gruptan bahsetmişti...hatta abd merkez bankasının sahibinin abd li en büyük birkaç banka olduğunu bu bankaların sahiplerinin de abd li bir senatör tarafından soru önergesine benzer bir yöntemle araştırdığını ancak karşılarına "vakıf" ların çıktığını ve yasayla vakıf yönetici ve/veya sahiplerinin isimlerinin açıklanamayacağı bir yasayla karşılaştıkları...
    bazı yerlerde hafızam beni yanıltıyor olabilir

Duhul
    Jan 2005
    İkamet
    ankara
    Gönderi
    732

Esas

warren buffet diye biliyordum ben.ama sn realtor haklı.

Esas

en zengini benim

akşam eve gidince beni güler yüzle karşılayacak bir eşim ve oğlum var

gerisi hikaye

Esas

Alıntı Originally Posted by Realtor Yazıyı Oku
    Klasik dikte ettirilen cevap; Bill Gates. Arkasındanda bir kaç arap sultanı.

Medyada hep Bill Gates'in yatının helikopteri, sultanların altın sarayları...

Bir oyun, uyutmaca.

Peki o sultanlar parayı nerden buldu? Zamanında yaptıkları petrol şatıs anlaşmaları (guvenliklerine karşılık) sadece yuzde 3-5 komisyonu ihtiva ediyor.

Bilgisayar 30 senelik bir konu. altı ustu birkaç senede bir, birkaç yüz usd harcıyoruz yazılıma.(oda sınırlı bir kitle) Fakat enerjiye hiç durmadan para harcıyoruz. Sacede İstanbuldaki benzin istasyonlarının cirosunu dusunun? Sonra tum Turkiyeyi, sonra Avrupayı, Amerikayı, tum dunyayı. Ve butun cironun birkac batılı şirkete gittiğini dusunun...

Bu Petrol şirketlerinin sahipleri kim? (detaya inince hep ABD hukumetinden kişiler, bakanlar, başkanlarla bir bağlantı çıkıyor)

BP, Texaco, Exxon kimin, sahipleri kim ve neden bahsedilmiyor.

Dunyanın en buyuk finans şirketleri, bankalar kimin? ortakları kim? (ki bu şirketlerin ekonomileri yuzlerce devletin ekonomisinden buyuk)

Neden medyadan kimse Rockefeller'ların (ev değil, saray değil , tanımı yok) yaşadığı bolgeden bahsetmiyor. (70 - 80 bina ihtiva ettiği soyleniyor)

Dunyayı yoneten bir kaç aile gizleniyor ve servetleri ne olculuyor ne tahmin ediliyor. (bugune kadar uretilen değerlerin buyuk bir kısmı kontrollerinde olduğu sanılıyor)

Hedefleri zaten para değil (parayı yoneten onlar), hedefleri guc.

Somurulen tarafta ise sedece 3. dunya ulkeleri yok. Kendi vatandaşlarıda kurulan duzende somuruluyor.

Olan biten herseyin, tüm gundemin bir oyun olduğunu ve asıl gerçeklerin bilgimizin ve tahminimizin otesinde olduğunu bilmek çok acı.

Fakat su cok net ; Bill Gates en zengin değil ! En zenginlere maddi olarak yaklaşamaz bile.
    size tamamen katılıyorum ya beyanlarda bir karışıklık var yada bu zenginler grup halinde parayı tutuyor çünkü gelişmiş ülkelerde kişsel vergiler kurumsal vergilere oranla daha yüksek ..bunuda dikkate almak lazım yani bir grubun 50 milyar dolarla ödeyeceği vergi bir kişinin 50 milyar dolarla ödeyeceği verginin yanında çok küçük kalır ...servetler bence kişilere paylaştırılarak gruplar halinde gizleniyor olabilir.....

Duhul
    May 2004
    İkamet
    AtaTürkiye
    Gönderi
    1,526
    Blog Yazıları
    1

Esas

Dünyanın en zengin kişisi değilde en zengin aileleri var...Hatta dünya 2 ye ayrılıyor...1-Rockefeller ailesinin hakimiyetindeki dünya (ABD kıtası ağırlıklı)
    2-Rotschıld ailesi hakimiyetindeki dünya (Avrupa ağırlıklı)

Ve bu ailelerin yanında Bill Gates çerez gibi kalır..

Bir de hiçbir ailenin hakimiyetini kabul etmemeye çalışan bir kaç ülke var..Küba,İran,Venezuela...vs gibi...

Tabii bu 2 aileninde Yahudi olduğunu söylememe gerek var mı bilmiyorum..

Esas

Derin dünya devleti(Atilla Akar) Galiba soruların karşılığı bu kitapta.Bu kitabı okuyunca adamların paraya ihtiyacı olmadığı alenen anlaşılıyor.Adamların istediği güç..Güce ulaşmak için vazgeçilmez olanda para.Bunların tümü içinde temel esas BİLGİ...

Sayfa 1/7 123 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •