Sayfa 3/49 İlkİlk 1234513 ... SonSon
Arama sonucu : 387 madde; 17 - 24 arası.

Konu: TKURU - Taze Kuru Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Duhul
    Jun 2008
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    3,879
    Blog Yazıları
    3

Esas

yine husranla sonuclanıcak bir halka arz...

Duhul
    Jan 2009
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    4,138

Esas

sahibi bu adamı?
    nusret yurter
    başbakan yardımcısı babacan’ın kayınçosu, başbakanlık tanıtım ajansı dubai temsilcisi oldu. kayınçoya 28 bin dolar maaş bağlandı. dubai temsilciği’ne başbakan yardımcısı ali babacan’ın kayınbiraderi nusret yurter getirildi.(alıntı)

Esas

Bu dandik şirket demeye bile dilim varmayan şeyi halka arz etmez Türk insanına ve yatırımcısına çok büyük hakaret ve ihanetdir.

Kasasında 2000 lira nakiti var. Şaka gibi..

Hiç mi utanmadınız bu değerlemeyi yaparken ?

Hiç mi Allah korkusu yok sizde ey vicdansızlar ??

Esas

.......Borsa gündem deki ropörtajdan iki ayrı alıntı...........

...........Biz özkaynak maliyetini karşılayacak ciro ve kar
    hedefini minimum senelik 20-25% bandında arttırarak sağlamayı düşünüyoruz.
    Bu da 4 sene içinde 100% büyümemiz anlamına gelir............

...........Ertekin "2013 sonu itibariyle 1 milyon Euro eşiğini aşmayı hedefliyoruz.
    Daha sonra istikrarı sağlamak için senelik 30% min artış beklemekteyiz. "
    dedi.........

2012 6 aylıkta 120.000 tl satışı varmış yılın tamamında 250.000 tl olsa, 2013 te de %25 ciro artışı olsa 312.500 tl yapar.
    Ama şirket sorumlusu nasıl oluyorsa 2013 yılında 1.000.000 euro ciro hedefini aşacaklarını söylemiş. Daha şimdiden söylemleri tezat içinde. Allah ky ye akıl versinde kimse bulaşmasın bu kağıda.

Duhul
    Feb 2011
    İkamet
    adana
    Gönderi
    271

Esas

Alıntı Originally Posted by drbedaliza Yazıyı Oku
    bunlar fiyatı neye göre belirliyor anlamadım 10 yıl sonrasının fiyatı herhal.mali taplolarına bakabilen varsa ne demek istediğimi çok iyi anlar.
    10 yıl sonrasının demişsinizde bence 100 yıl sonrasının fiyatları galiba yani 6 aylıkta 106 bin tl ciro, 412 bin tl öz sermaye (geçen yıl -33 bin tl) 8,96 tl den açılış değeri 8,5 milyon tl bizim evide GYO yapsam halka mı açsam acaba :P

Esas

kelepir mal var gelin alın diyorlar yahu enkaı ve garanti midir bu şirketler arz ediyoruz, ky döneri burda yanında soda bedava )

Duhul
    Jan 2005
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    12,620
    Blog Yazıları
    1

Esas

Benece bu tip şirketler de borsaya gelmeli. Ana nasıl varrantlar herkese satılmıyor, bunlar da küçük yatırımcının alıp satması için ayrı bir koşul olmalı. 100 milyonum olsa bu hisseden 1000 liralık alırım, ama şu an almam.

Büyük bir holdingin mali işler mürüdü ile tanıştım. Sohbet sırasında, kağıt üzerine olan şirketlerin bile yıllık gideri ortalama 300,000 TL dedi. Bazen proje bazlı şirketler kurmak durumunda kalıyorlarmış. Şirket kağıt üstünde de olsa, sabit giderler, genel kurul, yönetim kurulu masrafları, dış denetim ücretleri, gazetede ilan paraları, her ay beyanname parası v.s. o kadar tutuyormuş. Hadi normal şirket olsun bu en az 100,000 lira olur. Bir müdür bir sekreter koysan zaten o 100,000 tutar.

Bir de faal bir şirket ise bu daha da fazla olur.

Yaırım ortaklığı şirketlerine bakın sermayesi 10 milyondan az olanlar birer birer kapanıyor. SPK %2 komisyon şartı getirdi. Çoğu şirketi sadece komisyon ve portfoy yönetim gideri %2 nin üstünde, buna dış denetim, genel kurul masrafı,ilan masrafı, yönetim kurulu masrafı v.s. eklediğinizde bile bir kasa bir masa şirketler bile yılda 1 milyonun altında gider ile çalışamıyor.

Bu şirket tam faal olana kadar 2-3 yıl geçer o zamana kadar çok bedelli sermaye artışı yapar. Bir de sanki çok büyük bir iş yapıyormuş gibi hisselerde A ve B grubu var. Halka açık olmayan A grubu hisseler yönetim kurulunu seçiyor.

Esas

Kardeşler allah razı olsun milleti uyandırıp bilgilendiriyorsunuz. Inşaalah alan k.y. Olmaz. Alırsada kendi bilir siz elinizden geleni yapmışsınız

Sayfa 3/49 İlkİlk 1234513 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •