Sayfa 6/6 İlkİlk ... 456
Arama sonucu : 47 madde; 41 - 47 arası.

Konu: -Lezzet Durağı-

Esas

fazla su içmenin böbreklere zararı var mıdır?şu ana kadar zararını görmedim fakat ilerde olur mu acaba.

Esas

Bu sorunuzun cevabını ben de merak ettim şimdi! Doktor arkadaşlarımızdan, belki de Bonnie nin görüşlerine şiddetle ihtiyacımız var bu konuda!

3. Esas

Alıntı Originally Posted by ardahan Yazıyı Oku
    Sayın Çilek resimleri başka bir adrese (http://www.imageshack.us/ gibi) yüklerseniz çok daha güzel olacak. Şu an kullandığınız site belli bir zaman sonra siliyor resimleri.
    ilk 2 sayfadaki resimleri göremiyorum...

Esas

evet. serverı yok etmişler ne yazık ki! hepsi gitmiş!

Yeni senede devam edeceğim daha da güzelleri ile.. Kusura bakmayın

Esas

Aşağıdaki tablo, tariflerdeki margarin yerine ne kadar zeytinyağ kullanabileceğimizi gösteriyor.

Extra virgin olive oil kullanabilirsiniz. Hatta, yağ miktarının yarısını elma sosu olarak kullanın, diğer yarısını zeytinyağ olarak kullanın. Dikkat edin. Zeytinyağınız gerçek olsun. Gerçek zeytinyağ donar. Tarifdeki kabartma tozu miktarını biraz arttırın ve ilave YUMURTA BEYAZI katın. Tüm bu eklediklerimiz, margarin yerine zeytinyağ koymamızdan dolayı, olası kabarma sorunumuzu çözüyor.

Birçok tarife uyuyor. Yaptıkça daha eliniz yatkın olacak, ve tüm sevdiklerimizi artık daha sıhhatli olarak beslemeye devam edeceğiz.

Tablodaki cup bir bardak, teaspoon tatlı kaşığı, tablestoon ise yemek kaşığına denk gelir.
    İlgili tarifleri ileride vermeye çalışacağım.

Esas

Alıntı Originally Posted by tekniker Yazıyı Oku
    fazla su içmenin böbreklere zararı var mıdır?şu ana kadar zararını görmedim fakat ilerde olur mu acaba.
    ismimingeçtiği yerlere bakarken teşadüfen yazıyı gördüm.
    Sağlıklı olduğunuz sürece suyun size zararı yok.
    Bence Türkiyede yanlış bir inanış nedeni ile maden suyu tüketiminin zararları anlatılsa daha iyi olur.
    Tuz kısıtlaması yapılan tansiyonu yüksek hastalarımız günde 1 litre civarında maden suyu tüketiyor. Yan tarafında ise içinde bulunan minerallerin miktarları yazılı.
    Düşünürsek eğer bu mineraller tuz gibi etki eder...
    Tansiyonu yüksek hastalarımızın bu konuya dikkat etmeleri gerekir.

Su konusunda bir ekleme yapmam gerekiyor İngilizce bir kitapta su içerken çeşme suyunu öneriyordu. Memba sularının uzun vadede kalbe zararlı etkisi olur diyordu. Mantığını bilmiyorum , kitap konusunda referans bir kitap...

Duhul
    Jun 2008
    İkamet
    Papatyanın hışırdamadığı, hapşurmadığı, kokmadığı
    Gönderi
    9,983
    Blog Yazıları
    7

Esas

Ben de öyle işte, huzur bulduğum yerler : -Lezzet Durağı-
    ~ O.K.U. ~
    Forum Kuralları

Hayat bazen çok cimridir.
    İnsanın yeni bir duygu tatmaksızın günler, haftalar, aylar hatta yıllar geçirdiği olur.

Sayfa 6/6 İlkİlk ... 456

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •