Sayfa 3/451 İlkİlk 123451353103 ... SonSon
Arama sonucu : 3605 madde; 17 - 24 arası.

Konu: YYAPI - Yeşil Yapı Endüstrisi A.Ş

Duhul
    Oct 2006
    İkamet
    BİST Pit Alanı
    Gönderi
    70,881
    Blog Yazıları
    92

Esas

Yeni başlık
    hayırlı olsun

2. Esas

Alıntı Originally Posted by cheapjeak Yazıyı Oku
    Ben yazacağımı yazdım sn. Guapon gerisi size ve ky ye kalmış.. Bol şanslar iyi bayramlar.
    sn cheapjeak,bir yatirimci olarak forumda yazılan yazıları her zaman icin okumaya calisirim dolayısıyla sizin de yazdıklarınızı okudum. Oncelikle belirtmek isterim ki niyetinizi bilmem elbette mumkun degil ama iyi niyete dayalı olarak bazı uyarılar yapmaya calistiginizi tahmin ediyorum sadece.Bununla birlikte gecenlerde yazmis oldugunuz bir ifadenin de fazlasiyla maksadini astigini dusunuyorum. "Gereken uyarıları yaptıgınızı ve bundan sonra herhangi bir kayıp durumunda buraya cikip aglayan olursa da rencide edeceginizi" yazmistiniz sanirim.Oncelikle bu hakkı size kim veriyor cok merak ediyorum.Yazdiklarinizi teknik analize dayali yaptiginizi farzedelim, IMKB de para kazanmanin veya kaybetmenin tek yolunun bu olmadigini biliyor olmaniz lazim. Oyle olsa kucuguyle buyuguyle tum yatirimcilar IMKB-30 hisselerinde kumelesip beklerlerdi. Demekki herkesin bir yatirim anlayisi, bir risk istahi mevcut ve brova gibi bir hisseye yatirim yapanlar da gozu kapali bir sekilde 300 kusur kagit arasından bu kagidi secmiyorlar.Bir baska husus da diyelimki en kotu senaryo gerceklesti ve gozalti pazarina dustu kagit..Oradaki kagitlar hakında ne kadar bilginiz var merak ediyorum.Bir gediz iplik'in son bir yılda ne kadar getirisi oldugunu biliyormusunuz ? Demek istedigim o ki; bilgi paylasimi guzel bir seydir ama maksadini asmak ile arasindaki ince cizgiye de dikkat etmek gerekir.

Duhul
    Aug 2012
    İkamet
    Ataşehir/İstanbul
    Gönderi
    729

Esas

Selamlar sn. Shandasharp; hisse hakkındaki olumsuz düşüncelerim, sadece hissenin gözaltı pazarına girme olasılığından kaynaklanmıyor. Anlatmak istediğim şirketin içi boşaltılmış, bilançosunu inceleme imkanınız oldumu bilmiyorum. Şirketin bir faaliyeti yok.. Geçenlerde üstünkörü bir haber gönderdiler kap'a kat karşılığı daireden bahsediyorlar.. Ama bu yeterli değil; konuyla ilgili detaylı bilgi yok çok yüZeysel herşey.. Şirketin öz sermayesine, aktif ve pasiflerini inceledinizmi ? Aktif ve pasifleri toplayınca negatif bir değermi yoksa pozitif bir değermi çıkıyor karşınıza? Peki bu hissenin her bir lotu için 80 kuruş ödeyen bir yatırımcı bu durumda neye ortak oluyor? Ben söylüyeyimmi size; içi boşaltılmış sadece borçlara dokunulmamış bir şirketin borcuna ortak oluyorsunuz .. Gelelim geçenki yazımda kullandığım maksadı aşan üslubun sebebine ; tüm bu gelişmelere rağmen, spk nın uyarılarına rağmen kağıdı alan yatırımcı bu kağıdı neden alır ?? Endeksten fazla kazanma ihtimali için alır .. Eğer kağıdı alıpta olurda büyük zararlar etmesi durumunda bu topikte sabah akşam beddua okuyacak olursa rencide ederim demiştim.. Halada sözümün arkasındayım .. Birisi çıkarda ağlarsa bu topikte; kardeşim almasaydın.., alırken gözün nereye bakıyordu deme hakkını kendinde buluyorum.. Haa almıştır kağıdı zarar etmiştir.. Aldık ama riski üstlendim kaybettik tarzı yazılar farklı .. Saygılar, sevgiler iyi bayramlar.

Duhul
    Sep 2011
    İkamet
    Kars / Kağızman
    Gönderi
    1,958

Esas

Alıntı Originally Posted by cheapjeak Yazıyı Oku
    Yazdıklarımız burda baki.. Hatırlatırım size ilerleyen günlerde sn. Kadirizm.. İnşallah siz haklı çıkarsınızda alınmaz.. Ky ye yukarılardan verdiler lotları.
    şimdi 3-5 yıl sonra bak ben haklı çıktım diye bana hatırlatma ama.. zaman verelim, şu tarihe kadar diye..

bende şunu diyeyim, yüksekten mal verme olayı desen, en büyüğünü yapanlar var, hisse aşağı göçüyor desen taaaaa nerde sürünenler var, zarar desen batağa girmiş olanlar var... şimdi buna göre düşünürsek hangi birini alacaklar.. öyle hoppp seni gözaltına alıyorum diyemezler.. onunda koşulları var...

Bu koşullar:

1. Payları Borsa'da işlem gören şirketler ve/veya hisse senetleri işlemleri ile ilgili olarak olağandışı durumların ortaya çıkması,

2. Payları Borsa'da işlem gören şirketler tarafından kamunun zamanında, tam ve sürekli olarak aydınlatılmasına ve mevcut düzenlemelere uyum konusuna gerekli özenin gösterilmemesi,

3. Yatırımcıların haklarının korunması ve kamu yararı gereği hisse senetlerinin Borsa kotundan ve/veya işlem gördüğü pazardan geçici ya da sürekli çıkarılması sonucunu doğurabilecek gelişmelerin oluşmasıdır..

Duhul
    Aug 2012
    İkamet
    Ataşehir/İstanbul
    Gönderi
    729

Esas

Sn. Kadirizm spk nım uyarısını okuma imkanınız olmadı herhalde.. Spk uyardı şirketi..; uzunca zamandır faaliyetiniz yok diye, ygyo ile birleşeceğiz demiştiniz ondan haber yok aralığa kadar birkeşmezseniz sizi gözaltı pazarına alacağız demişler daha ne desinler.. Süre konusuna gelirsek istediğiniz bir zaman aralığında 1 tl nin üzerinde 15-20 gün kalsın yeterli haksız çıkmam için ..

Duhul
    Sep 2011
    İkamet
    Kars / Kağızman
    Gönderi
    1,958

Esas

benim gönderi sayım neden düşüyor sürekli anlamıyorum, en son 1425'di, çok lüzumsuz şeyler yazıyorum herhalde..
    acil bir toplantı yaparlar olur biter..

Duhul
    Aug 2012
    İkamet
    Ataşehir/İstanbul
    Gönderi
    729

Esas

olabilir tabii belki birleşeceklerdir ygyo ile.. birleşeceklerini açıklasınlar belki yğzde 10-20 yukarısı olur ama o zaman alırım.. şu sıralar riskli pozisyon açabilecek durumda değilim belkide ondandır.. gönderi meselesine gelince; benimde gönderi sayım sürekli eksiliyor..demekki birazdaha düşünüpde yazmamız lazım..ama sizin ki kadar bir kayıp yok benim gönderi sayısında
    Son düzenleme : cheapjeak; 28-10-2012 saat: 21:16.

8. Esas

Brovanın İstanbuldaki hazır beton firmalarına dünya kadar ödenmemiş borcu var İstanbulda olanlar bu şirkete gidip bir ziyaret etsinler ve gördüklerini burada yazsınlar, durumlar iç acısı..

Sayfa 3/451 İlkİlk 123451353103 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •