Sn.Soydan,Kapanadze generatoru ile ilgili google da araştırırken sizin yazılarınız dikkatimi çekti.baştan 6.cı sayfaya kadar okudum,çoğunu seyrettiğim videoları tekrar izledim.En hoşuma giden N.teslanın patentini yayınlamanız oldu.İşin özü oradaki 4.cü figürde yatıyor.Muhtemelen bu patenti aldığı sırada transistorler ya yoktu yada lambalı türden bazıları vardı,bu nedenle tetiklemeleri mekanik olarak düşünmüştü.Oysa şimdi transistorun base ucundan yapılacak minicik bir akım,biriken ana akımı rahatlıkla istenilen yere akıtıyor.Herneyse,konu 2015 1 aydan beri ilgi görmüyor ama siz hala ilgileniyorsanız yada olumlu,olumsuz deneyimleriniz olduysa paylaşmanızı diliyorum.
Ben bir makina mühendisiyim,termodinamiği özellikle 1. ve 2.ci kanununu iyi bilirim.Çoğu insan meşhur mc2 förmülünü söyler yoktan var olmaz derde nedense var olanın hiçbir şekilde yok olmadığını ve bunun ENTROPİ olarak evrende biriktiğini söylemez.Örneğin cop3 olan bir klimada 1 KW lık (3412.14BTU) enerji verdiğinizde cop katsayısı 3x3412.14=10236.42 BTU alındığını bir türlü açıklayamaz yada görmezden gelir.Hani alınan enerji verilen enerjiye eşitti.