Sayfa 1/55 1231151 ... SonSon
Arama sonucu : 437 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Metatrader ile ilgili herşey

Duhul
    Aug 2011
    İkamet
    Mudanya
    Gönderi
    7,513

Post Metatrader ile ilgili herşey

Merhaba Arkadaşlar

Forumda bu konudaki arkadaşlarda destek olursa MT4 ile ilgili paylaşımlarda bulunmak istiyorum. Hem kurulumu hem kullanımı açısından faydalı bilgiler oluşturmak dileğiyle vira bismillah diyelim.

Öncelikle MT4 kurulumu için yapılması gerekenleri anlatayım.

MT4 ü indiriyoruz.

İndirdiğiniz winrar dosyasının içindekileri çıkartıp terminal.exe yi çift tıklayarak programı çalıştırabilirsiniz.

Programı açtıktan sonra aşağıdaki aşamaları tamamlayarak kendinize hesap oluşturmalısınız.

Hesap oluşturma işlemi bittikten sonra kullanıma başlayabilirsiniz. Türkçe olması nedeniyle kullanımı pek zor değildir.

Kullanımı ile ilgili bazı aracı kurumlar videolar paylaşmıştır. Onlardan birkaç örnek vereyim.

Videoların devamını youtube da bulabilirsiniz.

Bunun haricinde yanda size önerebileceği videoları izleyebilir konu başlığı altından sorabilirsiniz. Ben bilmesem bile değerli arkadaşlar yardımcı olabilirler.

Bazı arkadaşlar işleri veya çeşitli nedenlerle ekran başında olamayabiliyorlar. Dışardayken hem fiyatları takip etmek hemde grafik görmek için Metatrader 4 adlı uygulamayı android market yada apple storedan indirebilirsiniz.

Önce www.gkfx.co.uk adresine girin.

Demo hesap açın ve bilgilerinizi kaydedin bir yere.

Akıllı telefonunuza metatrader 4 indirin.

Açık bir hesap ile giriş seçeneğini tıklayın. Bir yere kaydettiğiniz bilgileri girin ve giriş yapın.

Sonra + dan ise30 u ekleyin ve güle güle kullanın.

Yazılarımın devamında incelediğim ve beğendiğim indikatör veya sistemleri paylaşacağım. Bu konuda sizlerden de destek ve yardım bekliyorum.

Metatraderda çözmekte güçlük çektiğim bir olay olan metatrader dili ile ilgili türkçe kaynak zorda olsa bulabildim. Burdan indirebilirsiniz.

MQL5 İÇİN KAYNAK

Ancak bu kaynakda bazı konuları çözmek o kadar kolay değil. Sizlerden özellikle yardım istediğim bir konu var. O da istediğim indikatör veya sistem ile ilgili Ekpert Adivasor yazabilmek.

Umarım bu başlıkta birbirmize yardımcı olabiliriz.
    Son düzenleme : thebaboli; 23-12-2015 saat: 03:41.
    Forum kurallarını okumak için tıklayınız!
    Not: Forumumuzda dini, siyasi ve futbol taraftarlığı içeren yazılar kabul edilmiyor!

Duhul
    Feb 2006
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    1,714

Esas

Hayırlı olsun dostum. Bende mt4 ü yeni yeni kullanıyorum. Bu işte tecrübeli arkadaşların yorum ve önerilerini merakla bekliyorum.

Esas

Hayırlı olsun , eğitim amaçlı takip edeceğim

Duhul
    Aug 2011
    İkamet
    Mudanya
    Gönderi
    7,513

Esas

Alıntı Originally Posted by Vallis Yazıyı Oku
    Hayırlı olsun dostum. Bende mt4 ü yeni yeni kullanıyorum. Bu işte tecrübeli arkadaşların yorum ve önerilerini merakla bekliyorum.
    Teşekkürler dostum. Amacımız paylaşarak daha kazançlı tradeler elde etmek. Bu ortak amaçta bulunacak tüm arkadaşları bekliyorum.

Alıntı Originally Posted by sempati Yazıyı Oku
    Hayırlı olsun , eğitim amaçlı takip edeceğim
    Teşekkürler. İnşallah herkes için faydalı bir konu olur.
    Forum kurallarını okumak için tıklayınız!
    Not: Forumumuzda dini, siyasi ve futbol taraftarlığı içeren yazılar kabul edilmiyor!

Duhul
    Jul 2009
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    1,752

Esas

thebaboli kardeşim hayırlı olsun umarım faydalı bir başlık olur

bir öneride bende gelsin
    diyelim ki grafik üzerine gestergeleri dizdiniz şablon olarak kaydedin bir daha uğraşmamak için
    kolay gelsin

Duhul
    Jul 2008
    İkamet
    antalya
    Gönderi
    1,176

Esas

yeni topik hayrılı olsun,MT4 kullanmasını yeni öğrenenler için çok faydalı olacağına inanıyorum..

Duhul
    Jun 2012
    İkamet
    Bilgisayarın başı...
    Gönderi
    912

Esas

Hayırlı olsun. Script paylaşımları başta olmak üzere faydalı olur umarım.

Duhul
    Jun 2012
    İkamet
    İstanbulll
    Gönderi
    768

Esas

Hayırlı olsun.. imkb'den vob-forex'e geçiş süreci başladı gibi

MQL ile EA(expert advisor) yazıp yatarak para kazanma düşüncem var yazılım bir şekilde halledilirde, çalışır sistem bulmak yada oluşturmak.. işte bütün mesele bu!!

Sayfa 1/55 1231151 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •