Sayfa 2/911 İlkİlk 12341252102502 ... SonSon
Arama sonucu : 7288 madde; 9 - 16 arası.

Konu: AKSEL - Aksel Yatırım Holding A.Ş..

Esas

haftalık bülten geldi. mataş haberı yok. spk ya bılgı sordum cevabı gelınce yayınlarım.

Esas

artik haftalik bultendende bir beklentim yok
    mahkemenin ilk durusmasi ne zaman acaba

Duhul
    Dec 2010
    İkamet
    BURSASPOR
    Gönderi
    2,122

Esas

ne haberi bekleniyor?

4. Esas

Alıntı Originally Posted by druid Yazıyı Oku
    artik haftalik bultendende bir beklentim yok
    mahkemenin ilk durusmasi ne zaman acaba
    Cunhurbaşkanı yeni SPK yasasını onaylayıp resmi gazetede yayınlattıktan sonra ceza haberi gelirse bence KY lehine olacaktır. Çünkü süreç işlemektedir ve VBG, yeni yasadan sonra da çağrı yükümlülüğünü taşımaktadır ve yükümlülüğü yerine getirmeme vakti yasadan önceki zamanı olduğu gibi yasadan sonraki zamanı da içerdiğinden yeni cezalara tabi olabilir.

Yürütmeyi durdurma kararları araştırmalarıma göre 2-6 ay sürebilmekteymiş. Mahkeme idari birimden savunma almak zorundaymış. Davanın kendisi ise 1 seneden az sürmezmiş pek. Yürütmenin durdurulması için sadece geri dönüşü olmayan sonuçlar doğurması değil, aynı zamanda AÇIKÇA hukuka aykırı olması gerekir. Açıkça hukuka aykırı bir durum var ortada ama yapan VBG

VBG Holding adaletsizlik ve haksızlık ile hukuku karıştırıyor. Evet, hukuk hukuksuz olabilir. Bir çok zaman aynı anda bir olay hakkındaki ilgili bütün kişilerin hakkını koruyamazsınız, birisinin hakkını vermeniz diğerinin hakkını almanıza sebep olabilir. Ama bir şekilde insanların kavgasız gürültüsüz yaşamını idame etmesini sağlamanız lazımdır. Bunun için mutlak adaleti değil de göreceli adaleti sağlamak adına kanunlar koyarsınız. SPK da kanunu uygulamıştır. Yoksa muhtemel manipülasyon elbette VBG'yi zarara sokmuştur. Daha doğrusu VBG kurallar belli olduğu halde kendi kendini o zarara itmiştir. (2 ay bekleyebilirdi). Kuralların değiştirilmesi mümkündür (ama bence daha büyük problemler ortaya çıkar) ancak bunun için başvuru yeri kuralların uygulayıcı olan kurum ve bunların uygun uygulanıp uygulanmadığını kontrol eden idari mahkemeler değil, kural koyucu olan meclistir ki meclisin de bu konuya yaklaşımını yeni SPK yasası az çok ortaya koyuyor.

Esas

mataş çok sessiz çok sakinn. fırtına öncesi sessizlik gibiii.

Duhul
    Feb 2011
    İkamet
    izmir
    Gönderi
    2,266

Esas

İNFO YATIRIM A.Ş.
    YÖNETİM KURULU KARARI

Karar Sıra No : 724
    Karar Tarihi : 17.12.2012

KARARIN METNİ

Şirketimizin merkezinde yapılan Yönetim Kurulu toplantısında;

Matas Matbaacılık Ambalaj Sanayi ve Ticaret AŞ'nin paylarının VBG Holding AŞ tarafından satın alınması nedeniyle oluşan çağrı yükümlülüğü çerçevesinde, VBG Holding A.Ş.'nin KAP'ta açıklanan 03.12.2012 tarihli yazısında yer alan, "Şirket yönetim kurulunun aldığı karara istinaden SPK tarafından belirlenen 3.77 TL çağrı fiyatı tespiti işleminin yürütülmesinin durdurulması istemli iptal davası açıldığı"na ilişkin açıklamadan çağrı yükümlülüğünü yerine getirmeyeceğinin anlaşılması,

VBG Holding AŞ ile Şirketimiz arasında düzenlenen 05.11.2012 tarihli "Çağrı yoluyla payların toplanmasına ilişkin aracılık sözleşmesi"nin "Sözleşmenin Sona Ermesi" başlıklı 12. maddesinde "iş bu sözleşme çağrıda bulunan tarafından çağrı yapılmasından vazgeçilmesi durumunda kendiliğinden sona erer" hükmünün yer alması nedeniyle sözleşmenin feshedilmesine,

Söz konusu sözleşme feshine ilişkin hususun özel durum açıklaması ile kamuya duyurulmasına
    oy birliği ile karar verilmiştir.

Esas

Matas naparsan yap enınde sonunda bu mahkeme sonuclanır. Lıbor baz faız oranı uzerınden her hafta cagrı fıyatının uzerıne bır kurusu hesabına yazarım. Her fırsatta elımdekı butun nakıt ıle 4 altındakı butun fıyatlardan malıyetlenmeye devam ederım. Koc gıbı yenı spk yasası da onaylanmıs kı sorma gıtsın. ı love you matas. Yatırım tavsıyesı degıldır kısısel fıkrımdır.

Esas

haber seans içinde geldi yarın korku piskolojisi olmaz tahminimce olursada yapcak bişey yok alttan ala ala devam

Sayfa 2/911 İlkİlk 12341252102502 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •