Sayfa 3/911 İlkİlk 123451353103503 ... SonSon
Arama sonucu : 7288 madde; 17 - 24 arası.

Konu: AKSEL - Aksel Yatırım Holding A.Ş..

Duhul
    Oct 2007
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    259

Esas

1994 yılından beri faaliyet gösteren İnfo Yatırım, tüm yetki belgeleri ile bireysel ve kurumsal yatırımcılara hizmet verir.

Bak sen koskocaman firma bilmiyor muydu çağrı fiyatının 3,77 olacağını, şimdide safa yatıyorlar.
    İnşallah hakkımızda hayırlısı olur.

Esas

SPK yönetimi hissenin 180 günlük ağırlıklı ortalamasını alarak aritmetik ortalamasını aylarca hesaplayamamıştı. SPK'ya attığım bir mailde a+b+c+ ...(180 gün a.o)/180 hesaplaması çok mu zor da aylar sürdü diye sormuştum. SPK hakkında Ali BABACAN'ın "hızımıza yetişemediler" eleştirisi çok doğru. Şimdi ise bakalım kararlarının arkasında durup VBG'ye ceza+oy hakkı tedbirini kaç ayda uygulayacaklar. Bu yönetimle ve kaplumbağa hızı ile aylar sürebilir. Mataş'ın bedelsizinin onaylanmama sebebini çağrı yapmamasına bağladılar. Tam bir yıl sonra. Tamam da çağrı haziran 2012 de gündeme geldi. Bu tarihe kadar neden beklettiniz bedelsiz başvurusunu? Acilen SPK+Adliye reformu şart. (Adamlar zaten 2,77+faiz den alırız diyorlar. 2,77 altına satışı anlayamıyorum. Kaldı ki mahkeme lehte sonuçlanırsa hisse 4.0'lardan VBG nin kucağına verilecek.) Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Esas

Cumhurbaşkanı SPK yasasını bugün yarın onaylar. SPK'ya VBG hakkında acilen yeni yasa hükümlerinin uygulanması için başvuru yapacağım. SPK, yeni yasa hükümlerine göre VBG'ye son bir kez daha süre vererek ardından çağrıya katılmama cezası olarak Para cezası ve Oy hakkı tedbir kararı verebilir. Bu arada yılbaşından sonra mahkeme her an VBG'nin Yürütmenin Durdurulması İstemini red kararı verebilir. (Bu arada red kararı nihai karar değildir, dava esastan görüşülmeye başlar ancak çağrı süreci devam eder.) O zaman VBG'nin ne yapacağını merak ediyorum doğrusu. (Bu arada VBG ve yandaşlarının dökülenleri toplama stratejileri devam ediyor galiba her gün 15-20 bin lot. 1 yılda çağrının yarısını toplarlar bu yolla.) YTD.

Esas

baktım hıssede ıslem yok ayırptır dedım 6 lot aldım
    hayrıma

Esas

Alıntı Originally Posted by drufuk Yazıyı Oku
    İNFO YATIRIM A.Ş.
    YÖNETİM KURULU KARARI

Karar Sıra No : 724
    Karar Tarihi : 17.12.2012

KARARIN METNİ

Şirketimizin merkezinde yapılan Yönetim Kurulu toplantısında;

Matas Matbaacılık Ambalaj Sanayi ve Ticaret AŞ'nin paylarının VBG Holding AŞ tarafından satın alınması nedeniyle oluşan çağrı yükümlülüğü çerçevesinde, VBG Holding A.Ş.'nin KAP'ta açıklanan 03.12.2012 tarihli yazısında yer alan, "Şirket yönetim kurulunun aldığı karara istinaden SPK tarafından belirlenen 3.77 TL çağrı fiyatı tespiti işleminin yürütülmesinin durdurulması istemli iptal davası açıldığı"na ilişkin açıklamadan çağrı yükümlülüğünü yerine getirmeyeceğinin anlaşılması,

VBG Holding AŞ ile Şirketimiz arasında düzenlenen 05.11.2012 tarihli "Çağrı yoluyla payların toplanmasına ilişkin aracılık sözleşmesi"nin "Sözleşmenin Sona Ermesi" başlıklı 12. maddesinde "iş bu sözleşme çağrıda bulunan tarafından çağrı yapılmasından vazgeçilmesi durumunda kendiliğinden sona erer" hükmünün yer alması nedeniyle sözleşmenin feshedilmesine,

Söz konusu sözleşme feshine ilişkin hususun özel durum açıklaması ile kamuya duyurulmasına
    oy birliği ile karar verilmiştir.
    Çağrı yoluyla payların toplanmasına ilişkin aracılık sözleşmesi 'nin 05.11.2012 de imzalanmış olması çok ilginç. INFO bu sürecin başından beri çağrıya aracılık edecek kurum değil miydi?

Ayrıca VBG 'nin gönderdiği yazıları şimdi dikkatlice okuduğumda aslında şuanki duruma geleceğimizin mesajlarını bize net olarak vermişler...

06.11.2012 tarihli yazılarında "kurulunuzca manipülasyon tespit edilmesi halinde telafisi münkün olmayan zararın oluşacağı dikkate alınarak" tarzında bir cümle kullanmışlar ki bu başlı başına YD davasının ilk gerekli koşulu ama 2. koşul olarak da hukuka aykırılık durumu aranıyor ki VBG burada çuvallayacak...

6. Esas

Alıntı Originally Posted by mechull Yazıyı Oku
    Çağrı yoluyla payların toplanmasına ilişkin aracılık sözleşmesi 'nin 05.11.2012 de imzalanmış olması çok ilginç. INFO bu sürecin başından beri çağrıya aracılık edecek kurum değil miydi?

Ayrıca VBG 'nin gönderdiği yazıları şimdi dikkatlice okuduğumda aslında şuanki duruma geleceğimizin mesajlarını bize net olarak vermişler...

06.11.2012 tarihli yazılarında "kurulunuzca manipülasyon tespit edilmesi halinde telafisi münkün olmayan zararın oluşacağı dikkate alınarak" tarzında bir cümle kullanmışlar ki bu başlı başına YD davasının ilk gerekli koşulu ama 2. koşul olarak da hukuka aykırılık durumu aranıyor ki VBG burada çuvallayacak...
    Hukuka AÇIKÇA aykırılık şeklinde olmalı.

Esas

bundan sonra şüreç nasıl işler

Esas

Yeni SPK yasası onaylanıp uygulanmaya başladığında süreç çok daha seri işleyecektir (yasasın MATAS kapsaması durumunda). VBG 'nin oy haklarına tedbir konulması, yüklü para cezası süreci hızlandıracaktır. Tabi YD davasından da gelecek haber de (olumlu veya olumsuz) kısa süreli bir hareket sağlayacaktır...

Sayfa 3/911 İlkİlk 123451353103503 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •