Ana Sayfa Ekonomi Dolar/TL, 4.10 seviyesinin altına geriledi

Dolar/TL, 4.10 seviyesinin altına geriledi

311

Dolar/TL , haftanın son işlem gününde erken işlemlerde 4.10 seviyesinin altına geriledi.

Dolar/TL , Suriye konusuna ilişkin ABD ile Rusya arasındaki restleşme ile yurt içi tarafta şirket borçlarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin endişelerin etkisiyle, Çarşamba günkü işlemlerde 4.1934 ile tüm zamanların en yüksek seviyesini görmüştü.

Başbakan Binali Yıldırım’ın, Çarşamba günü akşam saatlerindeki konuşmasında Merkez Bankası’na ilişkin “TCMB gündeme hakim, gerekirse tedbir alır.” şeklinde değerlendirmede bulunması sonrasında TL kayıplarını geri alarak günü 4.1396’dan kapattı.


Kur, Perşembe günü görece sakin seyretti; En yüksek 4.1616 ile en düşük 4.0858 seviyeleri arasında dalgalanan Dolar/TL , günü yaklaşık 4.11’den tamamladı.

ABD Başkanı Donald Trump’ın Suriye’ye yönelik füze saldırısı gerçekleştireceğini belirtmesi sonrasında endişeleri yatıştıran açıklamaları yurt içi ve yurt dışı tarafta piyasaları bir miktar rahatlattı.

Yurt içi tarafta Başbakan Yıldırım’ın açıklaması sonrasında TCMB’ye ilişkin beklentilerin etkisiyle kurda sakin seyir sürüyor. Dolar/TL, Cuma günü TSİ 09:17’de yüzde 0.38 ekside 4.0985 seviyesinden işlem gördü.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.