Ana sayfa Borsa Borsada Bugün – 15 Kasım Pazartesi

Borsada Bugün – 15 Kasım Pazartesi

Gün Sonu

Gün başlamadan bitti, Garanti bankasından gelen beyanın ardından hisse güne tavan başladı, bankacılık sektörü de tavana yakın başladıktan sonra teker teker tavanlar geldi ve endeks %4 prim civarı sabitlendi kaldı. Aslında şirket kendi hissesini almak istese borsadan istediği kadar alabilir. Bu açıklama ile 12,2 TL’den 2022 ilk çeyreğinde kesin bir söz olmamakla birlikte (yapılan açıklamada bankanın bu sözden tek taraflı cayabileceği açıkça yazıyor) alım yapabileceklerini söylemiş oluyorlar. Yarın zaten hisse bu değerin üzerine çıktıktan sonra mesela 12,7 olunca kim 12,2 den elindeki hisseyi versin ki? Evet borsa açısından güzel oldu hisseler bankacılık önderliğinde ciddi prim yaptı ama … Sonuçta ne para girişi olacak ne de ülkeye duyulan güven artmış oldu.

Bu akşam Garanti bankasının dolar bazında uzun vadeli grafiğine bakalım o zaman. Sekiz yılda şirketin beher hissesi 5 dolar değerinden 1 dolar değerine kadar gerilemiş. Bakalım bu gelişme uzun vadeli düşüş trendinin kırılmasını sağlayacak mı?

Sabah 1670 seviyesi aşılması zor demişiz ama Garanti zoru kolay yaptı ve bir anda direnç aşılmış oldu. Para girişi yok 80 milyon net çıkış var, yabancı alımı yok.

Orta vadeli sistem 1,398 den beri pozitifte olmayı sürdürüyor.

Pivot Seviyeleri

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı 1111211.png

Açılış Öncesi

TL’nin değer kaybı sürüyor. Sabah USDTRY psikolojik direnç olan 10.00 seviyesi üzerinde işlem görüyor. Hem Merkez Bankası yeni faiz indirim beklentisi fiyatlanıyor hem de Kasım Aralık aylarındaki yoğun dış borç ödemeleri için piyasadan dolar çekiliyor.

Orta vadeli sistem pozitif.

Logaritmik grafikte uzun vadeli trend kanalları direnci 1670 olarak görülüyor ve bu seviyenin bir anda aşılması zor duruyor.

Günlük barlarla çizilen orta vadeli BİST-100 analizi

Açıklanacak Veriler

Önemli Bültenler

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here