Ana sayfa Borsa Borsada Bugün – 16 Kasım Salı

Borsada Bugün – 16 Kasım Salı

Gün Sonu

Uzatılmış yükseliş garanti bankası açıklaması ile zıplayarak sürünce satıcılar bir gün daha bekledi ve bugün ortaya çıktılar. Halbuki GARAN ve AKBNK tahtalarında yıllardır görülmemiş derecede mal alındı. Borsaya para girişi tüm zamanların zirvesinde: Tam 608 Milyon TL.

Artık borsa da PPK kararları gibi oldu, ne olacağı belli olmuyor tamamen büyük sermayenin istediği yöne doğru hareket ediyor, dünyadan tamamen koptu, sanal hareketler oluştu. Bir gün %6 yukarı ertesi gün %6 aşağı giden koca banka kağıtları var. Endeks 1580 üzerinde kaldıkça yukarı hareket sürecektir. Halen günlük grafiklerde negatif uyumsuzluk oluşmadı.

Orta vadeli sistem halen pozitif ancak bir gerileme daha yaşanırsa negatife dönebilir.

TL’nin değer kaybı ise ekonomide iplerin yavaş yavaş elden kaçtığını gösteriyor.

Pivot Seviyeleri

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı 1111211.png

Açılış Öncesi

TL’nin değer kaybı sürüyor. Sabah USDTRY 10.09 gördü. Hem Merkez Bankası yeni faiz indirim beklentisi fiyatlanıyor hem de Kasım Aralık aylarındaki yoğun dış borç ödemeleri için piyasadan dolar çekiliyor. USDTRY 10,02 de önemli bir direnci var ancak bugünlerde uygulanan ekonomik yol destek direnç tanımıyor. Bir sonraki direnç ise 11,93 seviyesinde görülüyor.

USDTRY Uzun vadeli analiz

Borsada ise orta vadeli sistemimiz 1,398 den beri pozitifte olmayı sürdürüyor. Bugün Garanti açılışta en az %5 primlenecektir. Diğer banka hisseleri de katılırsa endeks güne ciddi bir primle girebilir.

Açıklanacak Veriler

10:00 Özel Sektörün Yurt Dışından Sağladığı Toplam Kredi

14:30 Türkiye Konut Fiyat Endeksi

Önemli Bültenler

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here