Ana sayfa Analiz hisse.net ÖZEL Borsada Bugün 28 Aralık Salı

Borsada Bugün 28 Aralık Salı

Gün Sonu

Yine yükselişle başlayan bir gün daha düşüşle bitti üstelik gün içerisinde birçok senet devre kesti. Banka endeksi %5’e yakın gerileyince endeksin fazla şansı kalmıyor zaten. Çoğu senette kademeler boş, böyle olunca yukarı aşağı sert hareketler gerçekleşiyor.

Net para çıkışı 171 milyon lira.

Güne Başlarken

Ekim ayı sonunda 1400lerde başlayan ralli 2400’e kadar sürdü. Bu rallinin ilk iki haftasında çok ciddi para girişi oldu hatta yabancı da harekete katıldı. (Muhtemelen bıyıklı yabancı) Ancak Aralıktaki yükseliş endeksin zorlanarak ittirildiği para girişi olmayan bir yükseliş haline büründü ve daha fazla devam edemezdi. Ardından gelen satışlarda para çıkışı çok ciddi rakamlara ulaştı ve neredeyse ilk giren paranın tamamı çıkmış gibi oldu. Şimdi endeksin yeniden yükselmesi için yeniden para girişine ihtiyacı var, ancak halen para çıkışı yaşanmaya devam ediyor.

Fibo %50 düzeltme seviyesi direnç oldu ve aşılamadı. BİST 50 ‘de açığa satışa yukarı adım kuralı bugün de uygulanacak. Neredeyse standart oldu. Düşmesi istenmeyen, hep çıkması istenen bir borsa olduk.

Pivot Seviyeleri

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı 2111218.png

Açıklanacak Veriler

Saat 10:00’da TCMB resmi rezervleri açıklanacak.

Önemli Bültenler

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here