Ana sayfa Analiz hisse.net ÖZEL Borsada Bugün – 31 Aralık Cuma

Borsada Bugün – 31 Aralık Cuma

Yıl Sonuna Doğru

Haftanın ve ayın yabacı işlemlerini, bist’in ayrıntılı teknik analizini, hissenet bülteni hafta sonu hissenette bulacaksınız.

Hepinizin yeni yılını kutlarım. Mutlu yıllar.

Güne Başlarken

Yabancı çıkışı son zamanların en yükseğine erişti, bir ay içerisinde 15 milyardan fazla başka bir deyişle bir milyar dolardan fazla yabancı çıkışı gerçekleşti. Yerli yatırımcı reel faizin eksi olmasından ötürü borsaya para akıtmayı sürdürünce yabancı da büyük montanlı satış yapacak ortam yakalamış oldu.

Borsa endeksi bir yılda %26 artmasına rağmen, F/K oranları %33 geriledi. Firmaların enflasyon oranı kadar kendilerini koruduğunu ve karlarını %10 artırdığı hesaba alsak bile buna göre yıllık enflasyon hesabı yine %50 üzerinde oluyor. Bakalım TÜİK pazartesi günü Aralık enflasyonunu ne kadar açıklayacak.

Endeks günlük grafiklerde kanal desteğine yaslanmış duruyor, fiyatlar 10 günlük hareketli ortalama altında. MACD halen negatif.

BİST100 Analizi

Sistem olarak seanslık bazda ve stochrsi’yi tercih ediyorum. Daha iyi getirisi olan sistemler de var, daha az getirisi olanlar da var. Alışkanlık meselesi sanırım ben neredeyse 20 yıldır stochrsi ile çalışıyorum. Aşağıda kullandığım sistem halen negatif olarak durumunu koruyor.

seanslık bazda bist 100

Pivot Seviyeleri

Açıklanacak Veriler

Önemli Bültenler

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here