Sayfa 811/811 İlkİlk ... 311711761801809810811
Arama sonucu : 6488 madde; 6,481 - 6,488 arası.

Konu: BRKSN - Berkosan Yalıtım

1.  Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Üstadım, bunlar da istese çeker, sıkıntı olmaz...Mal onlarda...Özelden sana yazdığım şirket de sermayesi düşük karlılığı iyi, muazzam bir beklentisi var ancak sektörel anlamda en düşük rasyolardan işlem görüyor ve piyasa değeri yerlerde...Yani ağalar ne derse o oluyor onu demek istedim...

Ha, bu yazdıklarım finansalların hiç bir öneminin olmadığı anlamına gelmiyor, zaten temeli olmayan hiç bir hisseden tek 1 lot bile almam...
    Farkındalık anlamında teşekkür ediyorum..
    Ekim ayından itibaren bir miktar para sokacağım borsaya o zaman istişare ederiz tekrar..
    Önce berkosan da fiyatlama oluşmalı bakarsın sonra dediğin tahtayı alırız üstadım..

2. Tahtada serseri mallar toplandı bence..
    Philip de tahtadan düştüyse garantinin önü açıldı..
    Gerçekten güzel mal topladılar..
    Bol kazançlar..

3. https://imgyukle.com/i/CYnwCU
    Euro da hareket 3.çeyreğin bittiği eylül ayını %10 yukarıda kapatacak gibi..
    Sene sonu merkez bankasının beklenti anketi 42,5 tl civarı..
    Benim hep üzerinde durduğum 2024/12 satış hasılatı tahminimin gerekçeleri oluşuyor..
    Şirket euroya göbekten bağlı,euro yükselişi hasılata yaratacağı katkının yanında marjları da diri tutacaktır..
    En zayıf çeyreği pazartesi göreceğiz ve fiyatlara negatif olarak abartılı girdiğini düşünüyorum..
    Şirketler 3.çeyreği bitirmek üzereyken biz 4-5 ay öncesinin performansını görmüş olacağız..!!!!

4. https://imgyukle.com/i/CYJPjI
    Ters korelasyon bist de oluşan konjonktür ile ky nin hisseyi terk etmesi ile oluşmuş..
    Dinamikler bu ayrışmayı desteklemiyor..

5. "En zayıf çeyregi Pazartesi göreceğiz" dediğine göre bugün bilanço gelmeyecek...Bunu da not ettim.

6.  Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    "En zayıf çeyregi Pazartesi göreceğiz" dediğine göre bugün bilanço gelmeyecek...Bunu da not ettim.
    30 eylül son gönderim tarihi..
    Bugün de gelirse bilemem ama son güne bırakma geleneği var..
    Üstadım bizim çeteleyi iyi tut

7.  Alıntı Originally Posted by Kazançkapısı Yazıyı Oku
    30 eylül son gönderim tarihi..
    Bugün de gelirse bilemem ama son güne bırakma geleneği var..
    Üstadım bizim çeteleyi iyi tut
    Bir zamanlar o işte üstüme yoktu...Ekip kurmuştuk hatta... Hatta speklerin aracı kurumlarda adamı vardır diyerekten çaycıya hesap açtırıp oradan al-sat yapıyorduk... Hani şimdilerde bazı arkadaşlar "ben bir kaç kurumdan yapıyorum işlemlerimi" diyerek kendini gizlediğini sanıyor ya; yahu adamların istisnasız bütün kurumlarda elemanı var, bırak kim olduğunu senin işlem yaptığın bilgisayarın IP'sini biliyorlar...

Bir kaç kez yazdığım üzere bu işler gerçekten çok yorucu ve benim için dinlenme vakti geldi...Artık hiç bir hissede çetele tutacak büyüklükte pozisyon almıyorum üstadım...
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiğinizde ortadan kaybolmayan şeydir...

8.  Alıntı Originally Posted by Hissedarxd Yazıyı Oku
    Tahtacı abiler yanlış bir hamle yaptılar ve maliyetlerini yükselttiler...Yukarı tükürse bıyık aşağı tükürse sakal...40 Tl civarı maliyetli Dünya kadar yatırımcı var...Bu konjonktürde aşağı da salamıyor...Ben de merak ediyorum açıkçası ne yapacaklarını...
    Mantık şunu söylüyor bana...Beklenenden kötü (benim için 30 milyon TL altı) bir bilanço ve aşağı yönlü bir overshoot !..Ancak, bu biraz zamanlama olarak zor gibi çünkü 6 aylıklar denetime tabi ve denetleyici şirket açısından da çok riskli...Hele de bu tip, finansal okuryazarlığı yüksek ve "taşıyıcı" olarak pozisyon almış yatırımcıların çok olduğu bir hissede...Tek bir şikayette lisans iptaline kadar gider nitekim...

Bu arada, bu bilanço Memet beyin bu işin neresinde olduğunu anlamamız açısından tam bir turnusol vazifesi görecek, unutmayalım...
    Gerçek, siz ona inanmaktan vazgeçtiğinizde ortadan kaybolmayan şeydir...

Sayfa 811/811 İlkİlk ... 311711761801809810811

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •