Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katildim , ben Almanyada yasayan bir gurbetciyim , borsa ile pek bir alakam yok şimdiye kadar hisse senedi almisligim satmisligim yok , buradaki arkadaslarin rakamlar ile aralarinin iyi olacagini düşündüğümden burada sorma gereği duydum.

Benim 50bin€ kadar bir birikmisligim var , bu parayi burada değerlendirme imkanim pek yok yani daire alayim kiraya vereyim desem bu para borclanmadan düzgün kira geliri getirebilecek bir daireye yetmez tabi bunun üzerine kira gelirine alinan vergi+daire bakim masrafları vs çok bir şey kalmiyor geriye , bankaya faize yatirayim desem buradaki faiz oranlari cok ama cok az.

Arkadaşlar gel sana İstanbuldan bir daire alalim kiraya verirsin yan geleirin olur ve üstüne dairen degerlenir sermayen artar dediler , ancak orada olmadigimdan ilglemeyecegimden dolayi + bazi arkadaslarimin kiracilar ile yasadiklari sorunları gördükten sonra pek icime sinmedi.

Simdi size sormak istedigim
bu para tl olarak ortalama 225000 tl yapiyor . Ing Diba bank %14 faiz veriyor , tabi tl`nin düsme rizikosu var ancak 33günlük bir rizikoya girip online olarak türkiyedeki durumlari takip edip sürekli euroya ve tl ye cevirerek islem yapmak ne kadar mantikli ? Sizce bu sekilde kur dalgalanmasından çok etkilenmeden bir kazanc elde etmek mümkün olur mu ?

Siz olsanız nasil bir yatirim yapardiniz ?

Şimdiden cevaplariniz icin teşekkürler
umarim konuyu dogru bölüme acmisimdir.