Sn Dialektik,ben size işin doğrusunu anlatayım.Bu alacak bütünüyle Taco'da görünüyordu.Bekir Atalay Beyefendi,Taco'nun devlet ihalelerinden yasaklandığı bilgisine ulaşınca SPK'ya bir dilekçe verdi.O dilekçede aylardır satışı olmayan,devlet ihalelerinden yasaklı Taco'ya böyle yüksek tutarda bir borcun verilemeyeceğinden söz etti.Dikkat ediniz,milletvekilinin şirketi hakkında,devlet ihalelerine katılmaktan yasaklanma cezası veriliyor.Zaten ne kadar kamu payı var ki,önemi yok diyebilirsiniz ama esasa bakınız,ceza kesildi mi?Kesildi...

SPK'daki uzmanlar bunları arayıp uyardılar.Sonra alacak bir günde hooop Doruk'ta gösterildi.

Ben de konudan haberim yokmuş gibi şirketle görüştüm.Kendi ağızlarıyla o zaman bana şunu söylediler: "Alacağın garantisi için Doruk'ta gösterilmesini daha uygun gördük".

Çünkü ortakların ellerindeki diğer firmaların tamamı batık...Sadece Akpaz ve Doruk kaldı..Para Akpaz'dan çıktı.Başka nerede gösterecekler?Ortaklardan alacaklar demediler,ilişkili taraf alacağı dediler.Peçeleme yoluna gittiler.

Hele ki Doruk'un beyanında ilişkili taraflara borçlar görünmezse,işte o zaman seyreyleyin durumu...