Alıntı Originally Posted by kenten Yazıyı Oku
1-2 sene önce bu forumda çokca konuştuk
fiyatlı emir gönderme seçeneği var , hatta bistech geçişinde değişimler vardı uygulanması gereken falan , sorunsuzca yapıldı
orada sorun yok ama ilerisinde belki var
emir açıkta kalırsa beklerse falan
idealin bekleyen emir okuma yöntemi var, ayrıca C# ın bütün yetenekleri de elinizin altında
borsa gibi bir kurtlar sofrasında , kazancınızın başkasının kaybından gelmesi gereken bir dünyada başkalarından hap gibi çözümler beklemek bence biraz yersiz
ideal datanızı sağlıyor emrinizi iletiyor . finansal sorumluluk getirecek yükler üstlenmesini beklememek lazım bence
Çok yanlış düşünmüşsünüz,
Kendi düşüncelerimi ifade etmem gerekirse;
C# bir kodlama programdır ve bu program üzerinden başka programlar yaparsınız ve C# kendi içerisinde de arayüzleri vardır misal pencere sekmeleri vardır ve bu pencere sekmeleri üzerine buton yerleştirirsiniz sonra o butona kullanıcı tıkladığında ne yapması gerektiğini kodlamayla yaparsınız örnek veriyorum hesap makinesi yapmak istediniz, butonada eşittir işaretini kullandınız, arka planda kodunu yazarsınız, kullanıcı eşittire tıkladığında algoritma yapması gereken matematik hesabını yapar ve size sonucu yazar.
İdealin sunduğuda kullanıcıya bence bu olmalı, iyi bi arayüz kullanıcını yükünü hafifletir ki adamlar bu işi hakkıyla yapıyorlar, misal ideal algo yayınladılar, artık kullanıcı 2 tane ma kesiştirmek için tek tek kod yazıp arkasındanda robota bağlamak için tekrardan kod yazmak zorunda kalmıyor videolarını izledim bence mükemmel uygulama olmuş.
Bizlerin istediğide zaten bu arayüzlerdir, bir çok arkadaş yazdığı kodları, otomatik emire bağlarken sorun yaşıyordu ve tek satır robot kodu yazıldı buda bizim gibi kullanıcıların işini büyük oranda hafifletti.
Yani kısaca arayüzler nekadar çoğaltılır, kullanıcılya kod kısmı hafifletilirse tüm kullanıcıların iş yükü hafiflemiş olur.
Tabiki bunun için binlerce seçenek vardır, hepsine tek tek cevap verilemez bunun için hem fikirim.Ama ortak paydada buluşabileceğimiz, tüm kullanıcıları etkileyen sonuçlar için arayüzler olması, hepimiz için daha iyi olur.
Diye düşünüyorum.