Alıntı Originally Posted by Yakamozz Yazıyı Oku
2850 tl = 1 lot yapıyor
2 lot almak isterseniz 5700 lira ödemek gerekiyor son kapanış durumuna göre bunun haricinde adet olarak almak ve satmak mümkün değil, onun için birçok küçük yatırımcının alabileceği değerin üstünde bir fiyat olması nedeniyle yatırımcılar genelde uzak durur bu fiyatlardaki hisslerden. (Bu daha önce işkur, işbtr de de yaşanmıştı, 2-3 binlerden hissemi alınır veya 7-8 binlerden hissemi alınır serzenişleri olmuştu.)

Burada yanlış anlaşılma olmaması için ben kayıt yaptıran kişilerden örnek vermiştim kap haberlerinden kişide 0,933 olarak görünen hisse adeti 1000 olmadığı için 1 lota tekabül etmiyor bu nedenle satım yapamadığı için mağdur oluyor, bu mağduriyetlerin giderilmesi için çalışma yapılması gerekliliği ortadadır. Ayrıca baş ağrıtacak bir durumda değil, maksat bilgi paylaşımı olması ve iyi kazanç getirebilecek hisseleri bulmaya çalışmakla ilgili, olur olmaz o ayrı mesele. Yakalayabilirsek ne ala, nasip artık geriside, bil mukabele saygılar dilerim bende size
Teşekkür ederim kıymetli bilgi paylaşımlarınız için kazanclariniz bereketli olsun hayırlı akşamlar