Alıntı Originally Posted by cennetyolu Yazıyı Oku
Ben bu halka arzın diğerlerinden farklı olduğu şirketin kasasına beş kuruş para girmeyeceğini belirtiyorum. Bu demek değildir ki buraya kimse başvurmaz talep olmaz. Tabi ki başvuran kişi sayısı ve talep sürü pskolojisiyle çok olabilir ama bu bile firmaya biraz tanınırlık dışında pek fayda sağlamayacaktır.

300 milyon TL kısa vadeli borca ve %67 borç varlık düzeyine ulaşmış bir şirketten yabancı ortak çıkıyor ancak SPK seyirci gibi bakıyor.. Dur bakalım arkadaş ne yapıyorsun denetleyelim bu durumu diyen yok.

Halka arza talebin olup olmamasından çok beni halkın parasının yurtdışına transfer edileceği noktası ilgilendiriyor.
Ha kendi adıma ne olur en fazla bir arzı pas geçeriz.. başka şirket mi yok..ama ülkenin kaynakları bu şekilde kolayca bir yöntemle dışarı çıkmamalıydı..
Sn. cennetyolu,

Yazdıklarınızda çook haklısınız. Bizim alt sokaktaki bakkalda da aynı durum var. Küçük ortak hisselerini satıp gitmek istiyor. Büyük ortak ise sat git ben eskisi gibi yaşantıma devam ederim diyor. Sonuçta bu hisse satışı da küçük ortaktan daha da küçük ortaklara gerçekleşecek gibi geliyor...

Halka arza talep olur mu derseniz hangisine olmadı ki buna da olmasın :)