Alıntı Originally Posted by kucukortak Yazıyı Oku
BAGFS borsanın en eski şirketlerinden biri .. Başka bir yönetim olsaydı bu şirket borsanın en nadide hisselerinden biri olmuştu.. Sanki baba Gencer fabrikayı kurdu- mahdumu şirketi aynı seviyede tutamadı-tutamıyor gibi bir izlenimim var.

50 yıllık şirketsin; hala ortaklardan para istiyorsun, bir fabrikayı doğru düzgün kurduramıyorsun, bir fan yüzünden haftalarca stop ediyorsun.. Şirketi Cihangirden yönetmeye kalkınca yeni kuşak işlere hakim olamıyor mu acaba?

2 TL bedellinin nerede kullanılabileceğine dair en ufak bir fikrimiz bile yok. Sadece sallıyorum; KY korkutma amaçlı olduğunu tahmin ediyorum. Borsaya olan KY akınından korkuyorlar herhalde; eğer yüksek fiyattan bile KY hisse toplarsa ve kenara atsa kendilerine hareket alanı kalmayacak..

Bir yönetimi başarıya zorlayacak şey organize olmuş diğer ortaklardır..
Sn:küçükortak yazdıklarınızın çoğuna katılıyorum özellikle yazınızın son cümlesi ne.

ayrıca; yaklaşık 10 yıl süre içerisinde bu üçüncü defadır bedelli artırması (%400,%200 yapılacak olan da %200)
yaklaşık 30 yıldır bu hisseyi tanırım yatırımcıya kan kusturmuş bir hisse olup çok ah almıştır.
yeni ortak olacak arkadaşlar 1987 yılında borsaya kote olmadan önce şirket sahibi hisseleri nasıl toplamış merak ediyorum ben bir bilgi elde edemedim.