Alıntı Originally Posted by Crux Yazıyı Oku
Bu hissede enteresan bir baskı var.

Her çeyrek gelen kar ile bu baskı dağılır merak etmeyin.

Endeks kritik yerde.

Bence buradan döner.
200 günlüğe dokunup döner.

Ama dönemez ise düşüş hızlanır.

Bu dingil hissenin de kendine güveninin gelmesi kazım

Şu an endeks her düşüşünde 2-3 kat düşüyor

Yükselirken toparlayamıyor.

Problemli

5.13ü aşağı kırması kötü oldu

Hisseye inanan kalmadığına işaret

Çeyrek sonuçlarını bekleyin

Kötü herhangi bir durum yok …

Asla ytd

Sent from my iPhone using Tapatalk
Sn cyrux, trafik segmentinde uzun kuyruk demişsinizde ben burayı pek anlamadım.acısı 3 4 senede çıkar demişsiniz.
Valla benim bildiğim trafik poliçeleri örneğin kasko hasar prim ödemesi varsa, o sene verirler. Sigorta şirketleri istisnasız her ay fiyat güncellerler. Gidin 2 ay sonra bitecek kaskonuza asla önceden fiyat vermezler. Ayrıca. Kaskocuya ak sigorta yap dedim, abi türkiye sigorta yapalım dedi. Dedim niye? Daha ucuz abi dedi. Kardeş sen ak sigorta yap dedim. Ucuz etin yahnisi olmaz.valla dehşet param gitti. Geçen sene allianzdan 756 tl ye yaptığımı ak sigorta 2.25 bine yaptım. Yuh dedim. Ama işte kalite farkı. Türkcelle ttkom hat faturalı nasıl aynı parayı vermiyorsa buda öyle.
Sonuçta ak sigorta çok iyi prim yazıyor ve büyüyor. Türkiye sigorta prim üretimi enflasyon altı , %16 ve sermaye harbi çok büyük. Akgrt gibi 306 milyon gibi az bi rakam değil. Peki neden türkiye sigortadayım? Devlet eliyle 3 banka poliçe kesiyor ve yarısı en az karlı branşlar. Ve türkiye hayat ve emekliliğin %7.8 payı bence cezbedici, akan bi musluk.
İş yatırımda büyüyecek filan deyince. 5.1x lerden almak cazip geldi. Yoksa 4 5 ay önceki seviyesi olan 7.5 tl ler olsa asla almazdım. Bence prim üretimşeri sebebiyle tepkisiz. Büyüme yok ortada adam gibi.