Arama sonucu : 4852 madde; 1 - 8 arası.

Konu: PETUN - Pınar Et ve Un

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1.  Alıntı Originally Posted by Emirhan06 Yazıyı Oku
    BAE fonları yatırıma başlayacak gibi görünüyor önümüzdeki günlerde.

Bir yetkilinin söylediği söz enteresan : " Türkiye bizim için önemli bir gıda işleme tesisine sahip " derken kimi kastediyor bilmiyorum ama Yaşar Holdingin Abu Dhabi'de süt işleme tesisi olduğu biliniyor. Ve Pınar markası Ortadoğunun en bilinir süt ve süt ürünleri markası.

Bu yetkili kimden bahsetti bilinmez ama BAE fonlarının Türkiye'de gıda işletmesi alma ihtimali çok yüksek. Sonuçta dünyada bir gıda krizi söz konusu. Herkes gıda arzı ve güvenliğini sağlamaya çalışıyor. O yüzden gıda işletmelerinin de önemi ve değeri gittikçe artacak.

Bir de bu artış bizim hisseye yansısa güzel olacak ama bu tür bir yatırım haberi şu an ilaç gibi olur hakikaten.

https://www.bloomberght.com/abu-dabi...kiyede-2288388
    Bu haber düşünce Twitter’da Benzer şeyleri bende yazdım.
    Adamlar işlenmiş gıda işi yapan bir tesisisi olan şirketin hisselerinden kısmi alış yaparak ortak olmak istiyor yani benim anladığım şirket yönetimine karışmayacaklar.
    Sonuçta bildikleri yılların markası bir şirket ve kendi ülkelerindede holdingin fabrikası var.
    Fena baskı,yıldırma,bezdirme var Petun ve Pnsut’de..
    Hayırlısı inşallah.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin ikinci en değerli halka açık şirketi olan International Holding’in (IHC) sözcüsü sağlık ve sanayi sektörlerindeki yatırım fırsatlarını değerlendirdiklerini söyledi. Sözcü “Türkiye bizim için büyük bir yatırım fırsatı olabilecek en önemli gıda işleme tesislerinden birine sahip” diye konuştu.

Y.t.d.
    Son düzenleme : şevketli; 24-09-2021 saat: 18:14.

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •