Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku
GSD Holding A.Ş., Silopi
Elektrik Üretim A.Ş.’nde sahip olduğu payların tümünü ya da bir kısmını, istediği herhangi bir zaman,
Park Holding A.Ş.’ne, sözleşmede belirlenenler arasından her bir tarafça seçilecek birer bağımsız
denetim firmasına hesaplatılacak opsiyon fiyatlarının aritmetik ortalaması olan nihai opsiyon fiyatı
üzerinden, bu fiyat her halükarda 125 milyon Amerikan Doları tutarındaki pay satış bedelinden düşük
olmamak üzere, satma hakkına sahiptir;
Bunu şimdi gördüm. Şu haliyle 125 milyon doları 2020'de bedelli açıklandığı anda dahi alabilirmiş gibi düşünebiliriz. Yine de detayları sormak lazım şirkete.

Aslında bu noktada şu soru ortaya çıkabilir borsa yatırımcısı açısından.
Bu hareket şirketin 50 milyon dolarını Park Holding'e aktarmak için yapılan kanunlara uygun fakat etik olmayan bir hareket midir? Öyle ya 125 milyon dolar alabilecekken bedelli çıktığı anda vazgeçip verin 125 milyon dolarımı demek daha mantıklıyken hisseler bende kalsın ama 50 milyon zararı da sineye çekeyim demek pek bir ticari zeka ürünü gibi durmuyor.
Açıkçası o zamanlar hissem olsaydı bu konuyu dava konusu edebilirdim. Şu an ise benim bir hak kaybım yok.
Fakat yine de bir sorun var, patron usulsüzlük yapan biri midir? Bu bir sabıka kaydı mıdır? Bunun da yanıtının yatırım yapan kişiler tarafından verilmesi gerekir.