Alýntý Originally Posted by Dmart Yazýyý Oku
Sýrayla yanýtlayým,
Bunca yýllarýn kârý nerede demiþsin, güçbirliði holding, güç yapý, tire tekstilin neredeyse tamamýna nasýl sahip oldu bu þirket, millet hisselerini hibe mi etti, havadan uçarak bizim kasayamý girdi, bi bak bakalým.

Basmaneye gömülen para için kime dava açýlacak tapunun yarý sahibi hala biziz kendi kendimizemi açýcaz davayý.

Yurt içi ve yurt dýþý dediler degerleme yapýcaz bende duyunca 28 den 20 bin lot aldým kandýrýldým ama o degerlemelerin yapýldýðýna inanýyorum fakat tahsisli onayý çýkmadýðýndan fiyatlar yukarý gitmesin diye yollamýyorlar bunu anlayabiliyorum. Ama durmadým anýnda spk ya deðil þirkete güzel bir mail attým.

Önce deðerlemeleri yap sonra tahsisli yap þirketin gercek degerinden diyorsun ya, o zaman þöyle yapalým bana borç ver ben gidip 10 tane daire alayým sonra 1 sene geçsin sana 1 daire parasý geri ödeyeyim. Sence bu hak mý, sen sirketin fabrikasýný bedava ya getirmek istiyorsun mazhar yatýrýmcýlarýnýn hakkýný yemek te istiyorsun. Böyle bir dünya yok mazhar fabrikaný alabilmen için eplastaki %28 payýný satsýn sonra eplas degerleme yapsýn mazhara %5 eplas hisse versin. Bu olsa çok sevinirdin deðilmi bak derdin hak yerini buldu, sence doðrusu bumuydu. Dogrusu bu diyorsan mazhar neden doðrusunu yapýp fabrikayý alýnca kendi üzerine yapmadý, yapsaydý ne derdin burada merak ediyorum, fabrika bizimdi mazhar aldý þimdi bizden kira alýcak diye baðýrýrdýn deðilmi, eplasýn kasasýndan fabrika alýmý için 1 kr para çýkmadý halende çýkmadý, mazhar eplas tan para hiç çýkmasýn diye tahsisli yapýyor ve size çok güzel bir iyilik yapýyor ama demekki oranlar mazhara geçecek hisse adedi konusunda bir problem var ki deðerlemeleri yayýnlamýyorlar, bende çok kýzgýným ama onayýn gecikmesine sebep olanlara.

Hýrsýzlýk demiþin merak ettim kim kimden ne çaldý açýklarmýsýn, nasýl çaldýðýnýda açýklarsan detaylý çok sevinirim. Varsa çalýnan bir þey neyse onunla ne yapýldý biliyorsundur onuda açýkla, sonra buna da cevap yazarým.

Bir gözlük takmýþýnýz dümdüz karþýya bakýyorsunuz sýrf eplas var sanýyorsunuz, birazda yanlara bakýn arada bir arkanýza da bakýn, nereden nereye geldik deyin, sabredin.
mesela kardeþler arasýndaki arazi anlaþmazlýklarý durumunda mahkemeye baþvurup sorunun çözümü için baþvuruda bulunuyorlar, burada bize ait bir kýsým yer var ama 20 yýldýr çözüm yok mesela senin gözünde ne gibi bir çözüm olabilir mahkeme harici ?

þahsým adýna tahsisliye karþý deðilim ama 26 dan piyasaya mal sattým diyip 22-23 den satýþ veriliyorsa onu da daha aþaðýdan toplamak istiyorlarsa kimse kusura bakmasýn, ben yaparým þikayetimi

mesela daire örneklemesi yapmýþsýn, geçen seneki daire fiyatý ile þuanki daire fiyatý bir mi, bizim kaðýt 2019 fiyatýndan satýþta, üstelik kar yazýp her yýl üzerine koymasý gerekirken, mazhar bize güzelleme yaptý eyvallah ama bilançoda 19m faiz verildiðini belirtmemiþsin, mazhar da babasýnýn hayrýna verdi de öylece durmuyo parasý alýyor faizini

þirket yatýrýmcýsýna karþý dürüst deðil þeffaf deðil, bedelli bedelsiz baþvurusunda mail yoluyla sorulan soruya berna nýn kullandýðý mailden gelen cevapta baþvuru revize edildiði yazýyordu, o zaman bernaya sorduðumda lafý geveledi dolaþtýrdý, bedelli bedelsiz olayýnýn olmayacaðýný bunlar zaten biliyordu, yüksek bedelliye girmek istemezler diye denediler þanslarýný

deðerleme dediler, nere deðerlendi mesela fikrin varmý, þirketten bu yönde bir cevap alabildin mi, baþka þirketler her bir deðerleme ile alakalý olarak kroki açýklama emsal vs eklerken bizde bilançoda tek cümle açýklama baþka bir þey yok, ne oldu ne bitti belli deðil, binalarý deðerlemiþler, binalar havada mý duruyor, arazi yokmu iþin içinde ?

en son gele gele tahsisliye geldik, eyvallah yapýlsýn ama edebiyle yapýlsýn