Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
https://www.finansgundem.com/foto-ga...eri/1733656/16

Cimer'e yazmıştım. 2000 sonrasındakile mağdur diye, dikkate almışlar itirazımı galiba

2000 SONRASI İÇİN YENİ DÜZENLEME

Yeni reform çalışması EYT kapsamına girmeyen ve 8 Eylül 1999 sonrasında sigortalı olanlar açısından da avantajlar içeriyor. Burada daha erken sigortalı olan ve konulan 7.000 gün prim şartını tamamlayanlar açısından bir kademeli emeklilik sistemi üzerinde çalışılıyor.

Ancak burada sistemin ne şekilde olacağı çalışma bittiğinde ortaya çıkacak. Fakat EYT dışında kalanlar için bir avantaj getirilmesi söz konusu olacak.

2000 SONRASI İÇİN YENİ DÜZENLEME

Yeni reform çalışması EYT kapsamına girmeyen ve 8 Eylül 1999 sonrasında sigortalı olanlar açısından da avantajlar içeriyor. Burada daha erken sigortalı olan ve konulan 7.000 gün prim şartını tamamlayanlar açısından bir kademeli emeklilik sistemi üzerinde çalışılıyor.

Ancak burada sistemin ne şekilde olacağı çalışma bittiğinde ortaya çıkacak. Fakat EYT dışında kalanlar için bir avantaj getirilmesi söz konusu olacak.
27 subat 2023 tarihinde yaşım doldu (yıllarca bekledim)ve başvuru yaptım.03.03.2023 Eyt yasalaştı.

Yıllardır binlerce beklemiş kişi var ve 1 gün ile yıllarca bekleyecek binlerce kişi var.Bu nasıl adalet?
Sistem 40 yamalı bohça gibi.
Eyt ile bohçaya 1 yama eklendi fakat 10 delik daha açıldı.İleriki zamanlarda problem üzerine problem yaratıldı.