ŞİRKETİMİZE İLİŞKİN VERİLER
Şirketimiz 30.06.2023 tarihi itibariyle 14.677.555 kg üretim yapmış olup 14.350.019 kg satış gerçekleştirmiştir.
Şirketimiz yurtdışında ise; Egeplast A.Ş., global plastik boru sektöründe, sürekli 64 yıldır yeniliğe odaklı olarak bilinen ve
standartları belirleyen bir plastik boru sistemleri üreticisi olmuştur. Hepsinde süreklilik arz etmese de 110'dan fazla
ülkeye kalite, çevre ve enerji yönetimi bilinci ve kurumsal sorumluluklarını tam manasıyla yerine getirerek yaptığı
başarılı ihracatlarının sonucu tüm dünyadaki müşterilerinde, Su ve Gaz temini, Zirai Sulama ve kanalizasyon isale
sistemleri konusunda Egeplast A.Ş. teknik çözümlerine ve kaliteli ürünlerine tam güven sağlamış durumdadır.
İhracatta, son derece tecrübeli bir kadro tarafından yönetilen şirketin müşteri portföyü arasında, dünyanın farklı
kıtalarında farklı ülkelerdeki kamu hizmeti veren resmi idarelerden tutun da, dünyanın en büyük inşaat şirketlerine
kadar birçok farklı grup müşterileri bulunmaktadır.
Merkez ofisimiz ve fabrikamızın yerleşik olduğu İzmir’de, tecrübeli, kalifiye ve tam bir motivasyon ile çalışanlarımız, her
gün koşulsuz bir müşteri memnuniyeti için çaba göstermektedir. Egeplast A.Ş., Ortadoğu, Avrupa, Afrika, Türki

Cumhuriyetler ve Arap Yarımadasının en büyük ve modern plastik boru sistemleri fabrikasında, müşterilerine her
zaman en uygun çözümleri sunmaya gayret etmektedir. Şirketimiz; Bina, Altyapı ve Ziraat Ana Ürün Gruplarıyla; İnşaat,
Altyapı, Doğalgaz ve Tarım sektörlerine dönük üretim gerçekleştirmekte, özellikle kamu kuruluşlarının alt yapı
projelerinde, tüm inşaat firmalarının bina içi ve alt yapı projelerinde, tarım alanlarında yer alan tüm sulama
projelerinde, doğalgaz dağıtım firmalarının tüm alt yapı projelerinde kullanılan bir pazara sahiptir.
Diğer taraftan; firmamız, ürün ve pazar çeşitlendirmesini sağlamak üzere Savunma Sanayi Başkanlığı tarafından
gerçekleştirilen Endüstriyel Yetkinlik Değerlendirme ve Destekleme Programı (EYDEP) değerlendirmesine başvurmuş, B
seviye sertifika almaya hak kazanmıştır. Bu doğrultuda firmamız yüksek yetkinlik seviyesindeki firma olarak belirlenmiş,
savunma sanayimizdeki paydaş ve ana entegratör firmalar için doğrudan onaylı tedarikçi yetkinliğine kavuşmuştur. Ana
entegratör firmalar için ana alt yüklenici olma hakkını kazanmış olup, dolayısıyla bu sektöre dönük üretim faaliyetlerine
de yönelmiştir.
2023 İLK 6 AY FALİYET RAPORU SAY.14