MUM sayıların, yani zaman dilimlerinin artırılmış olduğu incelemelerinizde grafiklere mutlaka logaritmik ölçek ile de bakınız.

Erdal BAL'der ki; Yeni taptaze bir çalışma yaptım.
Çokça dillendirilen, Quasimodo (qm) formasyonunun, günlük periyod, 4 yükselişini (HH) tahminlemeye yönelik bir tarama yazdım. (Bullish )
İnşallah faydalı olur, birazdan kısa bir formasyon açıklaması ile 2 hisseli sonucu paylaşacağım
Başlangıcında kısaca Trend-(Market)-Formasyon açıklamaları ile bilgi edinmek isteyenlere de ufak bilgiler ekleyelim ki tamı tama ekleyelim
Grafikler 3 trend (market) yapısında olurlar;
- Yükselen trend *
- Alçalan trend *
- Yatay trend *
Yükselen trendler, daha yüksek dipler (HL), doğrultuda çalıştığı takdirde, 4 tepesi bozulana kadar yükselişten faydalanıp, düşüşte kenarda bekleyip, formasyon oluşacak mı diye dibi takip edeceğiz.

Bu çalışmaları inceleyip bu tweete bolca destek verelim , birazdan da anlatılanlara ait iki hissenin grafiğini ekleyeceğim

doğrultuda çalıştığı takdirde, 4 tepesi bozulana kadar yükselişten faydalanıp, düşüşte kenarda bekleyip, formasyon oluşacak mı diye dibi takip edeceğiz.

Bu çalışmaları inceleyip bu tweete bolca destek verelim, birazdan da anlatılanlara ait iki hissenin grafiğini ekleyeceğim

izenr Yaklaşık %30 marj potansiyeli ile 4 seviyesini takip edeceğimiz ilk hissemiz .

Doğru pozisyon büyüklüğü ve doğru noktada risk-kazanç analizi yapılarak alınan hiçbir ürün bizi üzemez. Üzülüyorsak ya pozisyon büyüklüğünü iyi ayarlamadık yada doğru yerde giremedik sorun kafamızın içinde Sürekli grafik paylaşıp kafa açmak istemiyorum. piyasa lar dalgalar şeklinde hareket eder. #bist100 şuan yükseliş dalga yapısında. En tepeden yenilere satış işlemi olduktan Sonra düşecek. Tekrar çıkacak. Tekrar düşecek Dünya döndükçe böyle devam edecek. Sürekli grafik paylaşıp kafa açmak istemiyorum. piyasalar dalgalar şeklinde hareket eder. #bist100 şuan yükseliş dalga yapısında. En tepeden yenilere satış işlemi olduktan Sonra düşecek. Tekrar çıkacak. Tekrar düşecek Dünya döndükçe böyle devam edecek.

2 adet düşük tepeyi birleştirip kırılım olduğunda al ve tut. 2 adet yüksek dibi birleştir o çizgiye her geldiğinde al aşağı kırıldığında sat.