Alıntı Originally Posted by canlı Yazıyı Oku
Bilinçli ve '' girişimci '' vatandaş çok önemli. Ne kadar çok insan kendini geliştirir ve medeni cesaretini kullanırsa ortam daha düzgün olur. Geçen yazdığım gibi, cadde de 2 yeni temel inşaatı yapılıyordu. Balkonumdan seyrederken (muhtemelen yabancı işçiler ) demir bağlayanların resmen işi savsakladığını gördüm. Etreleri dört köşeden değil bazılarını tek bazılarını 2 köşeden telle bağlayıp geçiyorlardı. Zumlayarak kısa video aldım. Sonra belediyeye gittim ve gösterdim. Savcılığa delil olarak kullanmayı düşünüyorum deyince apar topar birbirleriyle trafik başlatarak '' sen git şimdi birazdan olacakları seyret '' dediler. Merakla balkona oturdum, 2 saat sonra 3 zabıta ve 2 görevli inşaatı mühürledi. Bugün ortalıkta görünmeyen müteahhit inşaatın başında tüm gün bütün demirleri yeniden bağlattırdı.

Bana ne dememek lazım. Sonuçta deprem veya diğer felaketlerde bu adamların yüzünden oluşan zararlar ve acılar tüm topluma yansıyor. Ama kazançları sadece kendi ceplerine ... Bana geçen birisi fazla uğraşma yaşatmazlar benzeri yazmıştı. Zaten yaşıyormuyuz ? Deli deliyi görünce diye bir laf var. Korkma korktukça sıra .....
Size tavsiyem bu tip işlere çok bulaşmayın. O müteahhit bir şekilde sizin isminizi bulur ve senin üzerine vazifemiydi de bunu yaptın diye sorar sende cevap veremezsin. Sonrasını düşünemiyorum bile. 35 yıldır sektördeyim en cahil kesim bu sektördedir konuşarak anlaşamazsın. Bu arada yaptığın kesinlikle doğru ama ülke yanlış maalesef..