Alıntı Originally Posted by refaba Yazıyı Oku
Bu iş grafklerlen,tahminlerlen yürümez,bizde biliyoruz ucuz olduğuna,zamanında 2.50 iken neden 1.60 altına indi onu sorgulamak lazım,oradan pat 3 üstüne neden attı,şimdi 2.20 sürünüyor,adamlar tahtacı olan dümbeleklerlen vurkaç yapıyor,zaten yobaz hissesi,bu ülkede yobazların ne yaptığı malum,üstelik iktidar tarafından kollanıyor,esas bunun yeri gözaltı pazarı,peki sen neden takılıyor dersen,ben yatırımcıyım,çok düşenleri kovalarım trade yaparım,zaten böyle piyasada anca böyle olur,zaten borsadaki çoğu kağıtlar bunun gibi,malum borsa para aklama yeri
Kendi görüşlerimi yazdım, hemfikir olma zorunluluğu yok. 2014-2016 arası RYGYO’da da benzer hareketler oldu. Sonrası malum. Bir yerden sonra tutamazlar burada. Ama zamanlaması konusunu bilemez kimse. Çok ucuz hep çok ucuz kalmaz, en kötü ucuzluğa evrilir. Borsaların genel teamülüne aykırı bu durum. Hiç bir tahtacı bir tahtayı sonsuza kadar kontrol edemez. Velev ki kontrol etti, hep aynı fiyatlarda tutamaz. Yüzlerce örnek verilebilir bu konuda. Ucuzluğa evrilmesi bile birkaç katı demektir. Bıktırıcı bir süreçte kalan olur olmaz orası başka. Kimi trade eder, kimi vadesini uzun tutar, kişiye göre değişir durum. Ben kişisel olarak uzun vadeli değilim. Ancak seneye aynı vakitler yazdıklarımızı karşılaştırırız. YTD.