Sayfa 314/988 İlkİlk ... 214264304312313314315316324364414814 ... SonSon
Arama sonucu : 7904 madde; 2,505 - 2,512 arası.

Konu: PARSN - Parsan

1. Sıra sende hadi bakalım canım geleceğin egeeni

PRA-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    risk ve kar bana ait kimseye yatırım yönlendirmesi olmasın.Yatırım danışmanı değilim kendi bacağımdan asılırım.
    Nakit kraldır.

2. Hadi bakalım şimdi en çok yükselenlerde zirveye doğru bir tırmanış yap
    Biz Bu Vatanı Bir Toprak Parçası Diye Değil.TÜRK lüğümüze Yurt, Bayrağımıza Gönder, Uğruna Can Verecek Sevdamız Diye Sevdik...!

3. Döviz kuru dolayısıyla Bıst bir anda mok etti ortamı...Piyasalar güven eksikliği yaşıyor maalesef!
    Biz Bu Vatanı Bir Toprak Parçası Diye Değil.TÜRK lüğümüze Yurt, Bayrağımıza Gönder, Uğruna Can Verecek Sevdamız Diye Sevdik...!

4. piyasa kötüyse eğer bir hisse yerinde duruyorsa o hisseyi toplayacaksın demektir.Büyükler öyle derdi.Bende büyük sözü dinliyorum bakalım
    risk ve kar bana ait kimseye yatırım yönlendirmesi olmasın.Yatırım danışmanı değilim kendi bacağımdan asılırım.
    Nakit kraldır.

6. Endeks kötü ihracat ağırlıklı firma 11.22 kırsin artık bilonca yaklaşıyor

PRA-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Nakit kraldır.

7. Çalkala Parsan çalkala...

Cümleten hayırlı Cumalar!

8. Şuan kur %12-13 yukarida. Anlamı 100 mn zarar. Şirketen senelik 200 mn kar beklentim var. Ortalama her ceyrek 50 mn olacak şekilde. İlk çeyrek bilançosunda kur fazla yukarıda olmadığı için belki kar edebilir fakat kur burada kalırsa şimdiden 6 aylık bilanço kafa kafaya diyebiliriz. Süpriz yapip işleri artırır mı ? İhracatta düşüş olsada belki düşüşten etkilenen parçaları satmıyor olabilir. Bence ihtimali var. Fakat senelik %20 gibi kur atışı yaşanırsa edeceği kar 50 maximum 100 mn. Kaldı ki borcuda faizle döndürüyor, faizler yüksek. 3 sene ciddi borç geri ödemesi var. Kur artışı ciroyu belki artırır ama bu kadar yüksek döviz borcu karı baltalıyor. Birde yaz aylarında 30 dan 8 lere gelmesi muhabbeti var. Bedelli gibi bir seneryo yok ise bu tür bir hareketin yarattığı taribatı onarmak için zaman gerekir. Kur kalıcı geri çekilirse zamana gerek kalmaz düşüncesinde olsamda kurun düşmesini bırak sabit kalacağını öngören bile yok. Dikkatli olmakta fayda var. Ytd.

Sayfa 314/988 İlkİlk ... 214264304312313314315316324364414814 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •