Sayfa 83/84 İlkİlk ... 337381828384 SonSon
Arama sonucu : 680 madde; 657 - 664 arası.

Konu: YGGYO Yeni Gimat Gayrımenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. GK Gündemi 8.Madde:
    8 - Yönetim Kurulu'na şirket Esas Sözleşmesi'nin 20.f. fıkrası ve Sermaye Piyasası Kurulu' II-19.1 sayılı Kâr Payı Tebliği uyarınca, 2024 hesap dönemi için Kâr Payı Avansı dağıtımına karar vermek üzere yetki verilmesinin onaylanması

Yatırım işi olmazsa, kar payı avansı şeklinde temettü dağıtabilirler.

2. Şirketimizin yürütülmekte olan yatırım planlamaları kapsamında, nakit yönetiminin optimizasyonunun sağlanması amacıyla Yönetim Kurulu tarafından 2023 yılı hesap dönemine ilişkin olarak kar dağıtımı yapılmamasının Genel Kurul'a teklif edilmesine karar verilmiştir.

Yıllardır YGGYO radarımda iyi bir temettü hissesi gibi. Dükkan alıp kiraya verir gibi.

Ancak bu yeni AVM yatırımı saçma olmuş. YGGYO sadece Ankamall ile iyiydi. Yeni bir şey ekleyip neden kumar oynarlar?

4.  Alıntı Originally Posted by sathyz Yazıyı Oku
    Yıllardır YGGYO radarımda iyi bir temettü hissesi gibi. Dükkan alıp kiraya verir gibi.

Ancak bu yeni AVM yatırımı saçma olmuş. YGGYO sadece Ankamall ile iyiydi. Yeni bir şey ekleyip neden kumar oynarlar?
    GK'dan edindiğim izlenimler:
    Yönetim bahsedilen yeni AVM yatırımını bir fırsat olarak görüyor.
    Yatırımda mümkün olduğunca özkaynaklar kullanılacak, büyük bir borçlanmaya gidilmeyecek. Bu sayede gelecek seneler temettü verilebilmesi mümkün olacak.
    Yatırım çok büyük olduğu için başka bir ortakla beraber yapılacak.
    Yatırım bir sebeple gerçekleşmezse, en kısa zamanda bu senenin temettüsü ödenecek.

Ben şahsen yönetime bu süreci doğru yönetecekleri konusunda güveniyorum.
    YTD

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Kuzuluk-AKYAZI
    Gönderi
    240
    2024 1.dönem net karı 435 milyon.

6. Şirket geri alıma 44,69 fiyattan 7.000 adet ile başladı... Blok hisse satılmadıkça bu kadar sığ tahtada ancak bu kadar alınır.

TECNO CK7n cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. Hayırlı olsun...9 Temmuz'da pay başına 3,11 TL temettü teklif edildi... AVM satın almadan vazgeçmiş olabilir mi... Kabul edilirse ödeme tarihi 11 Temmuz...

8.  Alıntı Originally Posted by zars Yazıyı Oku
    Hayırlı olsun...9 Temmuz'da pay başına 3,11 TL temettü teklif edildi... AVM satın almadan vazgeçmiş olabilir mi... Kabul edilirse ödeme tarihi 11 Temmuz...

Olağanüstü genel kurulda genel müdür AVM yatırımının halen gündemde olduğunu söyledi.
    Süreç uzadığı için temettüyü dağıtmışlar.
    YTD

Sayfa 83/84 İlkİlk ... 337381828384 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •