Sayfa 10/201 İlkİlk ... 891011122060110 ... SonSon
Arama sonucu : 1606 madde; 73 - 80 arası.

Konu: SAHOL - Sabancı Holding

1.  Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    ne terbiyesiz adamsın, ben de senin gibi boş kafalı adamların, elinde olmadığı halde kağıdı kötülemelerinin art niyetli olduklarını göstermek için yazıyorum.
    daha önce yazmıştım, petun da başıma gelmişti: kağıdı kötüleyen bir grup gelmiş, hissede yazan arkadaşlara da hakaret ediyorlardı. bir süre sonra hissedar arkadaşlar bıkıp, yazmayı bıraktılar. ve hisse uçup gitti.
    f/k sı 2 lerde olan sahol gibi bir hisseye gaz vermem , komik ötesi.
    Is'te senin gibi bombos olanlar, kisilerin ne dedigine bakmaz, dogrudan kisiye hakaret ederler.

Hisse vardi, bildiginiz islemden sonra sattim, Sn.Miami biliyor, ozelden yazmistim.

Ancak, neden bu korku, neden bu panik, neden korkuyorsun.

Kimse hisseyi kotulemiyor, beklentileri bu kadar yuksek tutmayin 15 dolar gibi, sonra cok uzulursunuz diyoruz.

Para kazanir, cok da kazanir ama ABD'deki KORDS'ya Avrupaya CIMSA'ya ya da halka acik olmayan sirketine aktarir,

Ortagina bir sey vermez diyoruz, bekleyin gorun.

2. % 13 - %15 dagitim orani.

Burada yaziyor.

https://www.isyatirim.com.tr/tr-tr/a...px?hisse=SAHOL

Kisaca ben de gorüslerimi ifade etmek isterim. Birincisi kendi adıma Sahol' ün klasik bir küçük yatırımcı hissesi olamayacağını sebepleri ile birlikte daha önce anlatmıştım. Doğru veya yanlış halen öyle düşünmekteyim.

Bizler eğer işi bilme anlaminda 'makul' borsacılar isek ve uzun yillardir da bu isin icindeysek zaten mesela Sahol' ün temettüsü fazlasiyla yeterli olacaktır. Bu konu biraz hayat felsefesi ile ilgili olsa da açikçası sahsi düsüncem olarak biraz da baskaları kazansın. Agresif borsa oyunculugu bir yastan sonra hem saglik ve hem de vicdan acisindan bana dogru gelmiyor.

Yanlis bir sey soyleyerek kimseyi kirmak istemem ancak uzun yillar bizim memleketin borsasinda olup da halen de yeterli kazanca ulasamamis kisi bence fazla da bu isi bildigini iddia etmese iyi olur🙂

Netice olarak bir insan ömrü hadi olsun 150 seneye uzasın. Sahol zarar ettiren bir konumda degil ki ben neyi dert edip de 150 sene yasayacağim ömrü 130 seneye düşüreyim diye sormak isterim😀

Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    2022- 1,49
    2021- 2,08
    2020- 0,79
    2019- 1,65
    2018- 1,43
    2017- 2,03
    2016- 2,41
    2015- 2,45
    2014- 1,99
    2013- 2,32
    2012- 1,50
    2011- 1,80
    2010- 1,52
    2010 yılından itibaren kchol/sahol dağıttığı toplam temettü miktarları. uç değerleri çıkardığımızda kchol 1,5 ila 2 kat daha fazla temettü dağıtıyor. zaten fiyatı 2 katı yüksek, dağıttığı temettü fazlalığına saysak. sermayesi 2,5milyar iken, sahol ün 2 milyar. dağıtılan temettüye göre en az % 25 daha ucuz olduğunu gösterir. dahası kchol 2002, 2003, 2006, 2007, 2008, 2009 toplam 6 sene temettü dağıtmamışken , sahol sadece 2001, 2002 sadece 2 yıl temettü dağıtmamış. benim bir şey söylememe gerek yok.
    2 şirketin 2010 yılından beri toplam dağıtığı temettü miktarlarının oranları. örneğin 2010 yılında kchol 310 milyon tl, sahol 204 milyon tl dağıtmış, oran 1,52. 2022 yılında kchol 2,287 milyar , sahol 1,530 milyar, oran 1,49 . bu sene kchol toplam dağıtacağı temettü 2 katı olursa, fiyatı 2 katı gibi olduğundan, kchol sermaye si % 25 fazla olduğundan sahol % 25 daha ucuz olmuş oluyor.

5. Yeni sayfamız hayırlı olsun bu arada

G700 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. Değerli arkadaşlarım boşuna tartışıyorsunuz. Birbirinizi kırmayın lütfen.
    Bana göre de al birini vur ötekine. Yatırımcısı lehine işlem yapmaz bunlar. Hep bana hep bana cıdırlar kendileri. Maalesef gerçek bu.

7.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Maksadim, ortagin bilgilenmesi.
    Baska bir niyetim yok.
    Ancak burada bu hisseyi hic tanimayan cok kisi var, ve senin gibi koca agizli bir suru bombos adam da gaz veriyor.
    “girdim ilim meclisine, eyledim kıldım talep,
    dediler ilim geride, illa edep illa edep”
    Yunus Emre
    Bir kişi ilimden önce ahlakı, edebi, terbiyeyi öğrenmelidir.
    AĞAÇ İSTEYEN TOHUM EKER....

Sayfa 10/201 İlkİlk ... 891011122060110 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •