Sayfa 10/34 İlkİlk ... 8910111220 ... SonSon
Arama sonucu : 269 madde; 73 - 80 arası.

Konu: Fıkralar

bizim temel alman ve sirb ucak ta yolculuk ediyorlarmis kaptan yolculara seslenmis ucak cok agar oldu asaga biseyler atmaniz gerekiyor bunun uzerine sirb sigara lari atmis alman sormus niye attin diye oda demiski bizim oralarda bunlardan cok var demis neyse bizim temel de cikartmis caylarini asaga atmis sirb sormus niye attin diye temel demiski bizim oralarda bunlardan cok var demis sira almana gelmis almanda kaldirmis temeli asaga atmis sirb sormus niye attin diye alman demiski bizim oralard bu turklerden bizim oralrda cok var demis

Adamın birinin çok sevdiği bir koyunu varmış. Bu koyun hiç gebe kalamıyormuş. Adam, komşu köyde birinin koçu olduğunu ve hangi koyunla çiftleşirse hamile bıraktığını duymuş. Bunun üzerine koyununu el arabasına koymuş, çıkmışlar yola, köye vardıklarında selam verip adamın yanına yaklaşmış.
    -Yahu gardaş senin koçun methini duydum koştum geldim. Hele bizim koyuna da bir çare.
    -Aman gardaş lafımı olur. Amma 30 liranı alırım.
    -Tamam.
    Neyse çiftleşme gerçekleşiyor ve adam koyunu tekrar el arabasına koyup giderken koçun sahibine soruyor:
    -Hamile kalıp kalmadığını nereden anlayacağız?
    -Yarım sabah ahıra girince bak. Koyun eğer yatıyorsaaa hamiledir. Yok ayaktaysa hamile değildir.

Neyse sabah oluyor adam bir heyecanla ahıra koşuyor. Bakıyor ki koyun ayakta.
    Ulan diyor yine tutmadı.
    Karısı demiş*ki bi daha götür.
    Adamın ki de bir ümit koyunu tekrar el arabasına bindirip gitmiş.
    Bu sefer 40 lira alıyor koç sahibi.
    Ertesi sabah adam koşa koşa ahıra gidiyor ki bi de ne görsün koyun yine ayakta.
    Adam iyice sinirleniyor. Neredeyse koyunu kesecek.
    Karısı adamı sakinleştirip koyunu tekrar götürmesi için adamı ikna ediyor.
    Adam koyunu götürüyor ama koç sahibi adam bu sefer 50 lira alıyor. Adam daha da sinirleniyor söylene söylene eve geliyor.
    Koyunu ahıra atıp gidiyor.
    Sabah ise yatağına uzanmış umutsuz ve sinirli bi şekilde karısına:
    -Hele git şu koyuna bak. Oturuyor mu ayakta mı.
    Kadın gidip bakıp geliyor ve diyor ki:
    -Koyun ne oturmuş ne de ayakta bey. Arabaya binmiş seni bekliyor

Bir kadın ve bir erkek kendi arabalarıyla ilerlerken çarpıştılar. Her ikisininde arabası adeta pert olmuştur ama neyse*ki kendilerinde bir şey yoktur. Bir şekilde her ikisi de arabalarından dışarı çıkarlar ve kadın adam şöyle der :
    – Geçmiş olsun beyefendi. Bakın, her iki araba da neredeyse pert oldu ama bizlerde hiçbir şey yok. Bu bir mesaj olabilir. Belkide burada tanışıp, bir birimizi sevip ömür boyu mutlu bir hayat yaşamak için bir işarettir bu.*Kadının söylediklerini duyan adam heyecanlanarak ve biraz da sevinerek :
    – Galiba haklısınız hanım efendi der. Bunun üzerine kadın devam eder :
    – Bakın arabam hurdaya dönüştüğü halde içerisinde bir şişe şampanya sağlam duruyor hala. Bu kesinlikle bir işaret olmalı. Şarabı içip kutlamalıyız bu tesadüfler zincirini diyerek devam eder kadın. Büyük bir memnuniyet ile kadının söylediklerini dinleyen adam kadının teklifini kabul eder. Şampanyayı açarak yarısına kadar içen adam, geri kalan şampanyayı kadına uzatır. Kadın şampanyayı alır, mantarını kapatıp adama geri verir. Kadının yaptıklarına anlam veremeyen adam sorar :
    – Eee siz içmeyecek misiniz? Bunun üzerine kadın cevap verir :
    – Hayır ben polisi bekleyeceğim

Bir gün balık satan adamın yanına 100yaşlarında bir teyze gelmiş. Demiş ki ;oğlum balıklar tazemi Balıkçı;teyzeciğim canlı balık demiş. Teyze tekrar sormuş; oğlum balıklar tazemi Balıkçı ;Teyzeciğim canlı balık demiş Teyze;oğlum ben sana canlımı diye sormuyorum tazemi diye soruyorum demiş Balıkçı ; eee teyzeciğim canlı balık dedim ya Teyze; A be çocuğum bende canlıyım ama tazemiyim

Boşanma davasında kadın, hakime talebini gerekçesi ile açıklamış:
    - "Sayın hakim, çocuğun bende kalmasını istiyorum. Onu dokuz ay karnımda taşıdım."
    Hakim kocaya sormuş:
    - "Karınızı duydunuz. Bir diyeceğiniz var mı?"
    Adam "Var tabii" demiş ve anlatmış:
    - "Sayın hakim. Farzedelim ki canınız bir kutu soğuk kola istedi. Makineye parayı attınız ve kola geldi. Şimdi bu kola makinenin midir, yoksa parayı deliğe atanın mı?"
    Hakim sekreterine dönmüş:
    - "Yaz kızım. Çocuk babada kalacaktır..."

4 tane üniversite öğrencisi, uyanamadıkları için matematik
    finaline geç kalırlar ve okula gidince hocaya arabalarının lastiğinin
    patladığını söylerler... Hoca ilk basta inanmaz ama öğrencilerinin
    yalvarmalarına dayanamayarak, onları 3 gün sonra sınav yapacağını söyler.
    Sınav günü gelince hoca, 4 öğrencinin hepsini bos bir salonun ayrı ayrı
    köşelerine oturtur.
    Sınav geçme sistemi şöyledir: 100 üzerinden 50 puan alan herkes
    sınavı geçebilir... Hocanın hazırladığı sınavda ise ön sayfada 10'ar
    puanlık 4 tane basit matematik sorusu vardır... Bunları kolayca çözerler.
    Arka sayfada ise 60 puanlık 1 soru vardır: "Hangi lastik
    patladı?"

Cafer komadadır. Yanında ise karısı... Cafer'in gözleri nemli, kısık sesiyle karısına doğru bakar ve konuşmaya başlar:
    "İlk işten kovulduğum zaman yanımda idin. İflas ettiğim gün oradaydın. Vurulduğum zaman ilk gözümü açtığımda seni gördüm. Trafik kazası geçirdiğimde hastanede hep başucumdaydın...
    Karısı takdir edilmenin mutluluğunda tabi.
    "Şimdi komadayım yine başucumdasın. Sonunda anladım ama, çok geç oldu; yahu sen ne uğursuz karısın"

İki laz yılan olan Temel'le İdris yolda gidiyorlarmış. Birden Temel İdris'e dönüp: "Ula İdris biz zehirli miydik yoksa zehirsiz mu?" diye sormus. İdris şaşırmış "Ula ne oldu gene" demiş. Temel de:
    "Ula biraz once dilimi isirdim da," demiş...

Sayfa 10/34 İlkİlk ... 8910111220 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •