Sayfa 10/613 İlkİlk ... 891011122060110510 ... SonSon
Arama sonucu : 4903 madde; 73 - 80 arası.

Konu: HLGYO - Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

Alıntı Originally Posted by propolis Yazıyı Oku
    yöneticilere de temettü mü dağıtılacak yanlışmı okudum...nasıl bi başarıları varki.**heee şey olabilir..halka 1.3 dan verip baskılayıp 0.85 lerden milyonlarca lotu garip halktan bi şekil geri aldılar.tek başarıları bu.***
    halk istedi bunlar yaptı.**
    birde varlık fonu var göya kuruluş felsefesi bu tip abidikleri engellemekti...hayal kırıklığı ***
    Varlık fonuna bu kadar anlam yüklememek lazım , varlık fonundan önce bu şirketin sahibi halkbank ... halkbank kendi iştirakinin hissesine sahip çıkmazken bunu varlık fonundan beklemek ne derece doğru ...

Şirketin en büyük beklentisi IFM ... IFM bitmeden bu hissede portföydeki varlık değeri ile kira geliri arasındaki uçurum devam eder ... sonuçta mevcut varlığa göre elde edilen kira geliri düşük , ancak IFM tamamlanınca belli bir büyüklüğe ulaşacak ... diğer taraftan inşaatla birlikte inşaatın finansmanı konusu var bu da nereden bakarsanız 3-5 yıllık bir süreç demek bana göre

2. şirket en boş haliyle 1.3 dan halka** açıldı..
    sonra sancaktepe , ve diğer projeler oluştu içi doldu..
    bu arada halkbank ne kafaysa baskı koydu ve halkdan* o hisseleri 0.85 lere 80 milyon lota yakın*** baskılı geri aldı..revamı bu.***
    halkı uyuttular ****o kadar hisse toplamaya normal hisse 3 tavan yapardı.***bunlar halkı iyi uyuttular..
    şimdidr bu yöneticiler ikraniyemi ne bi para ayrılmış galiba..yanlışmı **ne ikramiyesi bu.***
    ayrıca bu sancaktepe arsası ne iş..aldıkları holding araziyi kendi şirketleri arasında dolaştırmış..bunların vergisini ödemişlermi acaba**halkbank ne kadar ilgili veya sorumlu bi şey varsa eğer.**
    ayrıca gidip bakınca o holdingin gereksiz büyüklükte satış ofisinde bunlar kiracı niye kendi satış ofisini kurmayıp tasarruf yapmadılar..ne kadar kira ve işletim maliyeti ödüyorlar acaba..**soru çokkk..

3. ayrıca varlık fonunu herkes izliyor..başarılı olmaları tek temennimiz..başa gelen insanlarda aslında şlimdiye kadar ekonomi kanallarından dinlediğimiz değer verdiğimiz insanlardı..ama halk gyo artık varlık fonu şirketi ve daha iyi ve dikkatli olmaları gerekirdi**daha beter oldular..varlık fonunun buraya en azından prestij** için el atması gerekirdi**
    sonuç daha kötü bir durum..kim bu algıyı ve baskıyı yaratanlar**başarısızlığı isteyenler****

4. sanki çok yükseldi de ikinci seans başı 99/98/97 üç basamak verdiler. Sabır diyoruz ama o da kalmadı

Yazıklar olsun!! Koskoca şirketin düştüğü hallere bak.. Muhasebe sistemindeki değişiklikle sen onca kar açıkla, vere vere % 4 temettücük+bedelsiz ver. Sonra da neden düşüyor. Düşer tabi kimsenin güveni yok ki bunlara.. Her işi öteleyip duruyorlar zamanında tek bir işi bitiremiyorlar, Yatırımcısı zerre umurlarında değil, Hisse fiyatı çöp olmuş takan yok. Bunun adı da tam olarak Türkiye Memur Yönetim ve Organizasyonu LTD ŞTİ.
    En Güçlü İki silah "Sabır" ve "Zaman" dır. Yazdıklarım beni bağlar; Kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak algılanmasın.

Tam 4 yıldır bekliyorum ve gerekirse 10 yıl daha bekleyeceğim, inadına toplamaya da devam edeceğim. Ben bu rezil filmin sonunu göreceğim. Ama öyle ama böyle.. Bu oynanan oyunların neden olduğunu ve sonunun nasıl biteceğini görmeden çıkarsam 4 yıllık emeğime, yaşadığım onca kayba ve strese yazık olacak.
    En Güçlü İki silah "Sabır" ve "Zaman" dır. Yazdıklarım beni bağlar; Kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak algılanmasın.

7. Bedelsiz oranlari:

2015: %6,33 2016: %3,80

Gecen seneye gore %40 azalttilar.

Temettü oranlari :

2015: % 0.73 2016: %0.38

Geçen seneye göre %48 azalttilar.

Çöptü , çöp kalacak.. Aynen devam...

Şahtı şahbaz oldu dedirtebilmek adına açıklanacak güzel bir bedelli ile 0.65 - 0.70 arasi bol bol aliriz artik

(bknz. VKGYO'da olanlar.)

Alıntı Originally Posted by icruy Yazıyı Oku
    Bedelsiz oranlari:

2015: %6,33 2016: %3,80

Gecen seneye gore %40 azalttilar.

Temettü oranlari :

2015: % 0.73 2016: %0.38

Geçen seneye göre %48 azalttilar.

Çöptü , çöp kalacak.. Aynen devam...

Şahtı şahbaz oldu dedirtebilmek adına açıklanacak güzel bir bedelli ile 0.65 - 0.70 arasi bol bol aliriz artik

(bknz. VKGYO'da olanlar.)
    Bedelliyi halkbank düşünsün ... bu şirketin kaç lotu ky de ki bedelli ile para toplasın ...

Sayfa 10/613 İlkİlk ... 891011122060110510 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •