Onemli Gunler Banner
Sayfa 10/996 İlkİlk ... 891011122060110510 ... SonSon
Arama sonucu : 7968 madde; 73 - 80 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI IV ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

Kaynana, isbankada ve 8 lira kesmisler, 7-10 bin tl ppf var, onu da ben aliyorum 80-90 lira/ay kazaniyor sadece..

Alıntı Originally Posted by waryemez Yazıyı Oku
    yeni başlık verimli-bol kazançlı olsun.
    YapıKredi bu ay benden MKK 15 küsür TL kesmiş önceki aylar sabit 1TL altı iken, maaş müşterisiyim bir çok avantajından ücretsiz yararlanıyorum; aynı banka ile çalışıp benzer durumla karşılaşan var mı ?
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

2.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    En az herkes kadar vardir bende de dostum, o dediginden olmayan yalan soylemektedir.
    Ancak aylik mi aylik mi yada bu bedeli yillik bazda mi aldi onu bilmiyorum bakarim arasira artik duruma...
    İşbankası 3 ayda bir keser üstadım

3.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Kaynana, isbankada ve 8 lira kesmisler, 7-10 bin tl ppf var, onu da ben aliyorum 80-90 lira/ay kazaniyor sadece..
    İş bankası sizin meblağa saklama ücreti olarak üç aylık 8,75 tl alıyor. Eğer sermaye 10.000 i geçerse bu kez kesinti 11,25 oluyor.

4.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    İşbankası 3 ayda bir keser üstadım
    Mustafa aklıma geldi de; gerçi şu an için böyle bir durum yok ama aklımızda bulunsun diye soruyorum. Örneğin elimizde IPV fonu var ve önümüzde beş günlük bir tatil var. Bu fonun günlük getirisi olduğu için bu getirier tatıl günleri de işler mi? Ben işler diye düşünüyorum ama acaba öylemi? Bilgin var mı?

Hic fon almasa o 80-90 lira da yoktu o yuzden pek takmaz benim kaynana galba bunu...

Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    İş bankası sizin meblağa saklama ücreti olarak üç aylık 8,75 tl alıyor. Eğer sermaye 10.000 i geçerse bu kez kesinti 11,25 oluyor.

Dostum ben anlatayim, eurobond da ppf gibi o da bir borclanma araci ve gunluk faiz isler, ana para ise ulkenin durumuna bakar ulke iyi ise sende bende kazaniriz ulke biterse hep beraber cokeriz, biz ACC miyiz ki short turev yapacaz

Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Mustafa aklıma geldi de; gerçi şu an için böyle bir durum yok ama aklımızda bulunsun diye soruyorum. Örneğin elimizde IPV fonu var ve önümüzde beş günlük bir tatil var. Bu fonun günlük getirisi olduğu için bu getirier tatıl günleri de işler mi? Ben işler diye düşünüyorum ama acaba öylemi? Bilgin var mı?

7.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    -MKK saklama ücreti
    -MKK hesap bakım ücreti
    -MKK alım satım komisyonu
    olarak 3 ayrı ücret vardır.Ve bu ücretleri Takasbank alır, Tarifesi sabittir.Tarifeyi de daha önce burada 10 kez falan paylaşmıştım.

Bu yüzden bu ücretler bankadan bankaya değişmez.
    Fazla alan banka varsa sizden kafasına göre fazla ücret alıyordur.

Ben yıllardır o tarife dışı hiçbir ücret ödemedim.

8.  Alıntı Originally Posted by Tbey35 Yazıyı Oku
    Üstadım fon faizli yatırım aracı içeriyorsa tatil günü sonrası açıklanan fiyat tatil günü kadar faiz getirisi fon fiyatına yansıtılır normalde PPF'lerde olduğu gibi Ama IPV bir Eurobond fonu ve Eurobondlarda döviz cinsinden faiz veren bir yatırım aracı fakat bunların fiyatları ikincil piyasalarında belirleniyor ve MB bankası kuruda işin içine girdiği için biraz daha karışık o yüzden 5 günlük faiz geliri alırım şeklinde bakmak biraz yanıltabilir.

Sayfa 10/996 İlkİlk ... 891011122060110510 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •