Sayfa 10/277 İlkİlk ... 891011122060110 ... SonSon
Arama sonucu : 2210 madde; 73 - 80 arası.

Konu: Dev'ayna Masalları

1.  Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    üstadım bunların çoğu sürekli bedelli yapan hisseler. bedelli deyince tüylerim diken diken oluyor. hektaş dışında bedelli yapan ve gerçekten büyüyen ve kazandıran şirket görmedim de pek.
    Karsan dışında sürekli bedelli yapan ben bilmiyorum.. Arada bedelli yapanlar olabilir. Bedelliyi ne için yaptığı ve karşılığında ne yatırım yaptığına bakıyorum ben. Ayrıca 10 yıl vadeli değil bunlar, 1 yıl vadeli kendi takip listemdir. Şimdiye kadar benzer kriterlerle oluşturduğum model portföylerin hepsi endeksi fazlasıyla yendi. Ancak buradan tek bir hisse seçmek yerine bu grubu topluca ben listeme alıyorum. Seçim kriterlerimi zaten daha önce yazmıştım. Kriterlere uymayan hisseleri almadım. ARDYZ bunda bir istisna teşkil ediyor, o da bazı kalem büyümeleri TÜFE altında kaldığı için. Ama yazılım sektörü fiyat güncellemeleri hemen olmadığı için onun da önümüzdeki bilançolarda daha yüksek büyüme getireceğini düşünüyorum. USAK da Net Borç /FAVÖK < 1.5 kriterime uymuyor, biraz üstünde, ama bu benim sert kriterlerimden bir tanesi, normalde 3 altı aranır. Bunu da genel olarak sektöründe ucuz bulduğum için EGSER yanına plase olarak iliştirdim. EGSER 1. tercih 1 yıl vade için, USAK olsa da olur olmasa da olur kabilinden. Buradaki listede bulunan hiç bir şey yatırım tavsiyesi değildir. Kendi seçim mantığımı yayınlıyorum burada, bir bakış açısı getirmek için. Tek doğru elbette yoktur.
    Son düzenleme : deva-i dert; 23-08-2022 saat: 00:30.
    25

2. Sıradaki 2 gıda hissesi TUKAS ve KERVT
    25

3. TAKİP LİSTESİNDE OLMASI GEREKENLER

25

4. TAKİP LİSTESİNDE OLMASI GEREKENLER

25

5. Liste KONKA, CEMTS ve EREGL ile devam edecek. Fiyat hareketleri analizi yapılmadan en iyi ve en potansiyelli hisse alımı bile kısa vadede can sıkabilir. Bu sebeple düzeltme yapmadan sert çıkmış ya da çıkışın ardını temel verilerle dolduramamış hisseleri alırken iyice düşünmeli. Bilançosu çok iyi geldi diye hemen alım yapılmaz. Endeksin düzeltme potansiyeli taşıdığı gerçeğini gözardı etmemek lazım. YTD.
    Son düzenleme : deva-i dert; 23-08-2022 saat: 00:42.
    25

6. Kullanılan rasyolardan PD/FAVÖK ile FD/FAVÖK aynı değer değildir. FD Firma Değeri olup PD-Piyasa Değerinin üzerine net borcun eklenmesi ile oluşur. Piyasadaki genel trendin aksine ben PD/FAVÖK değerini takip ediyorum. Zaten net borç ve kaldıraç oranlarını incelemeden hiç bir şirketi listeme almadığım için borç yükünün fazlalığını FD/FAVÖK aracılığı ile tahmin etmeye çalışmak çok da gerekli değil benim için. Serbest Nakit Akışı ya da Net Kâr ya da Defter Değeri PD'ye oranlanıyorsa, bence bu da PD'ye oranlanmalı tutarlı olmak için. Hem bu şekilde FAVÖK ile Net Kar arası uçurum olup omadığını çok rahat anlayabiliyorsunuz.
    25

7. TAKİP LİSTESİNDE OLMASI GEREKENLER

25

8. TAKİP LİSTESİNDE OLMASI GEREKENLER

25

Sayfa 10/277 İlkİlk ... 891011122060110 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz