Sayfa 100/582 İlkİlk ... 50909899100101102110150200 ... SonSon
Arama sonucu : 4652 madde; 793 - 800 arası.

Konu: AEFES - Anadolu Efes Biracılık Ve Malt Sanayii A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by emektar Yazıyı Oku
    DOLAR BAZLI HAFTALIK GRAFİK..ÜÇLÜ DİP YAPMIŞ..

rica etsem bunun günceli var mı teşekkürler Google da aratırıyotum dolar bazlı graifiği çıkmıyor siz nereden buldunuz sn emektar teşekkürler

2.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    Bu ortak olan:
    Anheuser-Busch InBev şirketi (AB InBev)

hem Bruksel hem NewYork borsasinda islem goruyor (bizim Turkcell gibi)

NYSE : 41.91 $
    Bruksel : 38.12 €

fiyattan kapanis yapmis ! Son 1 yilda %50 fiyat dususu gostermis. O da Efes gibi dipten donus yapamayan bir sirket goruntusu icinde
    bu şirketin mevcut piyasa değeri yaklaşık 70 milyar dolar

efesin 1,5 milyar dolar

Alıntı Originally Posted by boombeach Yazıyı Oku
    bu şirketin mevcut piyasa değeri yaklaşık 70 milyar dolar

efesin 1,5 milyar dolar
    tamam ama o sirketin satis rakami 52 milyar usd seviyesinde
    Son düzenleme : hayek; 25-04-2020 saat: 20:37.

4. bu kadar baskının bir nedeni olmalı bence ama ne

sn. emektarin surekli uzerinde durdugu Anadolu Etap Tarimcilik A.S sirketine de bir kisa degerlendirme de ben yapayim.

bu firma 2019 yilinda bir sermaye artirimi yapti ve aefes %71.70 oranindaki hisseye sahip oldu.

buna karsin hissedarlar arasinda yapilan "daha onceki brezilyali ortak dahilken" anlasmaya gore, hisse orani ne olursa olsun tek basina kontrol olamayacagi icin bu sirket tam konsolide edilmeden bilanco icinde gozukuyor.

Toplam Varliklar - Toplam yukumlulukler sonrasi kalan 62 milyon TL gibi garip ve cok kucuk bir piyasa degerinden bilanco icinde gozukuyor (iztar bile daha degerli bu durumda )

Oysa varlik ve yukumlulul kalemleri incelendiginde 800 milyon TL civari bir hacimden bahsedebiliriz. bu acidan bakildiginda muazzam bir varliktan bahsedilebilir.

Brezilyali ortagin ayrilma hikayesi acisindan bakildiginda bir muamma sozkonusu olmasina ragmen 2020'de bir cok degisime sahne oldugu unutulmamali ! Gida sirketlerine bu donemden sonra cok daha fazla tesvikler saglanacagi aciktir. Bu sirketin durumu da belli, muazzam bir ekilebilir alana sahip. Turkiye'nin alanindaki en buyugu !

burdan ekstra bir seyler cikabilir ! ama dedigim gibi bu sirket bana gore "back portfolio" gibi durmakta.

ama bir sekilde tam konsolide edilse ya da halka acilsa ciddi bir piyasa degerine ulasabilir. o ayri bir konu ! bir arkadasin bahsettigi aghol sembolik bir fiyattan devredilme ihtimalini imkansiza yakin goruyorum.

BiR DE

soyle bir durum sozkonusu aghol forumundaki yatirimci arkadaslar da surekli anadolu etap tartisiyor. Oysa aghol acisindan bakildiginda anadolu etap cok fazla anlam ifade etmiyor. Oysa anadolu efes icin buyuk anlam ifade ediyor ! aghol'de bu kadar tartisilan bir konunun (ki cok anlamli degil) burada cok fazla yer bulmamasi da ilginc ! biraz daha incelenebilir.

AMA

benim icin buyuk balik AB InBev Efes'tir. Buranin muazzam bir degeri oldugunu dusunuyorum.

6. günlük dolar bazlı grafik...hisse en diplerde...pazartesi dolar bazlı tepki verme olasılığı çok yüksek...

7. dolar bazlı destek ve dirençler...

Sayfa 100/582 İlkİlk ... 50909899100101102110150200 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •