Sayfa 100/122 İlkİlk ... 50909899100101102110 ... SonSon
Arama sonucu : 976 madde; 793 - 800 arası.

Konu: Gümüş Agx

Sn networkcan bu işleri araştırdıkça sistem o kadar çürük ki en sağlıklı olarak gördüğümüz türev altin gümüşün bile palavra olduğunu düşünmeye başlıyorum.global kriz borsaları vurana kadar beklerim o günler başladığında sanırım fiziki ağırlığım çok artacak.bankalar zaten külliyen batık.

2.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Bakıyorum bakıyorum giderek kararım daha da netleşiyor bu global krizde fiziki altin ve gumus elber daha ağırlıklı olarak gumus dışında bir çıkış göremiyorum.gumus dünyasındaki gerçekleri az bisi araştıran biri bu gerçekleri hemen anlar da bu topikte daha ayrıntılı bilgi vermek istemiyorum o bilgileri istemeyenlerin olduğunu görüyorum o yüzden gerek yok.
    Sayın Hkm,

Öncelikle yatırım kararı verirken, eminim ki hepimiz enine boyuna araştırma yapıyoruz. Okuduklarımızı kendi mantık süzgeçimizden geçirip doğru veya yanlış bir karara varıyoruz. Kararı verdikten sonra da, o şunu demiş bu bunu demiş bunların hiç bir önemi yok benim için. Sonuç olarak, karar verilen doğrultuda devam edip rotadan çıkmamak lazım. Aksi takdirde , hele ki şu ortamda rüzgarda orada oraya savrulan yaprak olmak işten bile değil.

Size hak veriyorum, çok haklısınız. Ancak öyle yazanların, gerçekleri göremediklerini sanmak ta biraz saflık olur. En azından konuya vakıf olduklarına eminim. Amaç ne derseniz, tabi ki malı ucuza kapmak. Maalesef ki, işin gerçeği bir malın kötülenmesi iyidir. Öven en kadar çok olursa, o mal o kadar zor primlenir. Birilerinin trenden inmesi gerekir. Tren dolu iken zorlanıyor. Bazen sessizce takip etmek en iyisi. Nerede çokluk orada ......... diye Atalarımız boşa dememiştir herhalde.

22 Mart 2021 öncesi, TL ye methiyeler düzerek (eksi rezervde üstelik) USDTL ye 6,20 hedef verip rapor yayınlayanlar, bugünlerde 9,50 hedef verip TL yi yerden yere vururak rapor yayınlıyorlar. Bu konuyu da böyle düşünmek lazım. Eğer fiyat düşüp istenilen mal alınabilirse, trenden inene kadar sizden daha fazla savunacaklarına emin olabilirsiniz.

Kimseyi ikna etmeye çalışmamak lazım bana göre. Söyleyeceğini yazar geçersin. Anlamak isteyen anlar, anlamayanın yolu açık olsun.

Eğer takip etmiyorsanız, Sayın deniz43 hocanın sayfasını tavsiye ederim. En son gümüş hakkında yorum yazmıştı.
    Sadece sesli düşünüyorum ! Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir !
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !!!

3. Avustralya da Perth Mint (darphane) müşterilere fiziki gümüş alım sınırı getirmiş ve çok fazla isteyenlere fiziki mal yerine para iadesi yapmaya başlamış.

Bu devirde sanal olan varlıklara ne kadar güvenebilirsiniz? Sizin yerinize malı ben depolayacağım diyen bir kasa, sıkışınca mal yok gel paranı geri al diyor.

4. Bizim delikanlı fiziki teslim eden katılım bankalarımızdan fiziki gümüş teslimi isteyin 100 Kilo mesela. Bakalım getirebiliyorlar mı? Bakalım var mı? Bir test edin şubenizi. Merkezi arayıp sorsunlar. Evet şu kadar masraf alıp getirebiliriz derlerse zaten sorun yok demektir. Ama ya hayır mal yok derlerse, o zaman iki kere düşünün.

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Avustralya da Perth Mint (darphane) müşterilere fiziki gümüş alım sınırı getirmiş ve çok fazla isteyenlere fiziki mal yerine para iadesi yapmaya başlamış.

Bu devirde sanal olan varlıklara ne kadar güvenebilirsiniz? Sizin yerinize malı ben depolayacağım diyen bir kasa, sıkışınca mal yok gel paranı geri al diyor.

5.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Bizim delikanlı fiziki teslim eden katılım bankalarımızdan fiziki gümüş teslimi isteyin 100 Kilo mesela. Bakalım getirebiliyorlar mı? Bakalım var mı? Bir test edin şubenizi. Merkezi arayıp sorsunlar. Evet şu kadar masraf alıp getirebiliriz derlerse zaten sorun yok demektir. Ama ya hayır mal yok derlerse, o zaman iki kere düşünün.
    1 kilo bile teslim edemediler..

6. Neden fiziki altın gümüş bulundurmak önemlidir? Tarihe bakalım.

Commodity prices in Weimar Republic 1913-1923

http://sgeorgiev.com/blog/2013/10/14...lic-1913-1923/

Alıntı Originally Posted by hosan Yazıyı Oku
    1 kilo bile teslim edemediler..

7. Ankaralı Turgut da fiziki gümüş almaya başlamış. Bu iş ciddileşti. :-)

Ankara apes are stacking
    https://www.reddit.com/r/Wallstreets..._are_stacking/

8. Fiziki Gümüşte 30 yıllık fincan kulp

Sayfa 100/122 İlkİlk ... 50909899100101102110 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •