Sayfa 1004/1024 İlkİlk ... 4504904954994100210031004100510061014 ... SonSon
Arama sonucu : 8185 madde; 8,025 - 8,032 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. İCBC %14,50 TL
    DOLAR %4
    yeni müşteri

HUAWEI MT7-L09 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    evet 20 sene evvel bir 5000 dolarlık almıştım, ama Türkiye'de değil. Ayrıca dibs değil anonim mevduattı.
    hataya bak moderatör olacak kişi adeta dibs yerine bankadan alacak dekontu niteliğinde (offshore vs gibi) kağıda para yatırmış.. kendimi iyi hissettim şimdi..

3.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    powerpc'de sanırım zaten red linin %11.5 vermediği zaman elleri titremeye başlıyor, sinir krizi geçiriyor demek istemiyor. Red li sadece 2 sene sonra bugün %7 den borçlandığı doları %11.5 usd faizinden roll etmek istemiyor. Red li TL için %15 e razı ama memleket razı değil. Buna itirazı olan yoktur sanırım.
    ne gördüysem onu yazıyorum ekleme çıkarma yok. kırmızılı kağıt üstünde istediği oranı verme özgürlüğü var ama yukarısı razı değil,onlarda bunu biliyor. yukarıdaki bugün gördüğünüz gibi faiz inecek diyor. yani şimdi bu bankanın 2 puan indirmesi büyük bir olay değil. 2 puan indirip yukarının sesini kesmeyi tercih ederler.

4.  Alıntı Originally Posted by joli Yazıyı Oku
    Mağdurlardan biri oldum. Umarım sizler özel sektör bonosu alırken daha seçici davranırsınız. Başka mağdur varsa özelden yazarsa sevinirim.

Gosterge faiz uzerine ne kadar vermeyi taahut etmisti acaba?

5.  Alıntı Originally Posted by powerpc Yazıyı Oku
    ne gördüysem onu yazıyorum ekleme çıkarma yok. kırmızılı kağıt üstünde istediği oranı verme özgürlüğü var ama yukarısı razı değil,onlarda bunu biliyor. yukarıdaki bugün gördüğünüz gibi faiz inecek diyor. yani şimdi bu bankanın 2 puan indirmesi büyük bir olay değil. 2 puan indirip yukarının sesini kesmeyi tercih ederler.
    Evet ama 2 sene sonra roll edeceği dolar borçlanmasını %11.5 tan roll etmek te var işin ucunda. Bence zor bir durum. red li yerinde olmak istemezdim.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

6.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Evet ama 2 sene sonra roll edeceği dolar borçlanmasını %11.5 tan roll etmek te var işin ucunda. Bence zor bir durum. red li yerinde olmak istemezdim.
    ne yapacan işte ülke militarist bir hal aldı, emir demiri kesiyor.

7.  Alıntı Originally Posted by casual Yazıyı Oku
    hataya bak moderatör olacak kişi adeta dibs yerine bankadan alacak dekontu niteliğinde (offshore vs gibi) kağıda para yatırmış.. kendimi iyi hissettim şimdi..
    kağıt falan vermiyorlar, sadece bir şifreye yatırıyorsun parayı, şifreyi kim bilirse o parayı çekebiliyor. Ben sadece kendi hayatımın moderatörüyüm başka bir moderatörlük hedefim ve isteğim yok., Sn JonDowes a da bu zor ve fedakarlık gerektiren işi yaptığı için teşekkür etmemiz gerekli.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Seçici değil, ben şahsen hiç almam zira bu bonolar ihrac edilirken karşılığında teminat alınmıyormuş, doğası gereği bono ihraçları *açık kredi* şeklinde oluyormuş.
    Bu detayları bankacılar ve portföy yatırım şirketleri şimdi o güzel ağızlarından dökmeye başladılar.

Zaten mantıken düşününce borç isteyenin yeterli teminatı olsa banka neden elinden kaçırsın , kendi kredi verir, kendi istemediği riski ÖST'ye şutluyor peşin komisyonunu alıyor. Oh ne güzel.
    Nasıl olsa havadan gelen paralar için hesap sorulmayan BES ler var. Çalışanları her yılda BONUS alarak 2-3 kez yurt dışına tatile gidecek diye milletin paralarını bu tip bonolara yatırıp duruyorlar. Belki yatırımları içinde çok büyük yer tutmasada bence ahlaksızca , hoyratça kullanılan para olduğu için rahatlıkla bu tip özel sektör bonolarının baş alıcısı oluyorlar. Sonra Zorunlu BES niye ilgi görmemiş de falan filan. Neyse en azından aziz Türk milleti zorunlu BES ten %60 iptal ile bu konuda uyanık davrandı , bu bile bence bir ileleme.

Sayfa 1004/1024 İlkİlk ... 4504904954994100210031004100510061014 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •